whatsapp üzerinden etkinlik düzenleyen gençler

whatsapp üzerinden etkinlik düzenleyen gençler

WhatsApp üzerinden katılımcı kısıtlaması olmadan oluşturulan etkinliğe binlerce kişinin katılması üzerine olaya polis müdahale etti.

Almanya’nın Baden Württemberg eyaletinde yaşayan bir gencin WhatsApp üzerinden insanları çağırarak düzenlediği etkinlik, kelimenin tam anlamıyla bir kabusa dönüştü. Çok ama çok fazla kişinin davete icabet etkinliğe, polis müdahale etti.

Etkinliğe gelenler kişiler ardı arkası kesilmeyince Alman polisinin, etkinlik yapılan alana giden otobanı kapatmaktan başka çaresi kalmadı. Partiye gelen toplam insan sayısının dört haneli rakamlara ulaştığı söyleniyor. İşin garibi, durumun sorumluluğunun kime olduğu ise halen belirlenmiş değil.

Bu tür davetler tabi ki ilk değil. Hatta Project X isimli film, bu tür bir daveti ve gelen davetlilerin yol açtığı büyük sıkıntıları konu almıştı.

Avukat Christian Solmecke’in anlattığına göre WhatsApp’ta katılımcıları kısıtlamadan bu şekilde bir parti düzenleyenlerin, davet sonucu ortaya çıkacak masrafları da göz önünde bulundurması gerekiyor. Ayrıca Avukat, bu tip bir durumda yaşananlar sonucunda etkinliği organize eden kişinin, polis masraflarını ve ek harcamaları da ödemek durumunda kalacağını söylüyor.

Henüz ülkemizde görmesek de bu tip sonunu düşünmeden oluşturulan etkinlikler dünya ülkelerinde sıkça görülüyor. Böyle etkinlikler organize eden çılgın kişilerin ya oldukça zengin olmaları ya da bir şekilde, akıllıca bu işten sıyrılmaları sonucunda olan yine bu işlerle uğraşan polise oluyor.

Günümüzde her 10 akıllı telefonun 8’inde yüklü olan WhatsApp’ı çok daha iyi ve verimli bir biçimde kullanmak elinizde. Uygulamanın kullanım ayarlarında yapabileceğiniz bir kaç küçük ile uygulamayı çok daha verimli kullanabilirsiniz. Eğer böyle bir amacınız varsa hemen şu yazımıza göz atın: Whatsapp’ı Daha İyi Kullanmak İçin 5 İpucu