Wordpress Mobil Uygulaması

WordPress Mobil Uygulaması

Her zaman elinizin altında bir bilgisayar olmuyor, bazen yazılarınızı alternatif yöntemler kullanarak yayınlamak zorunda kalıyorsunuz. Mesela sitenize telefon tarayıcınızdan girerek bir yazı yazabilirsiniz ancak görsel eklerken çok rahatsız edici sorunlar ortaya çıkabiliyor ve yazılar istediğiniz gibi olmayabiliyor. Fakat bir akıllı telefon sahibi iseniz WordPress mobil uygulamasını indirerek oldukça rahat bir şekilde içerik yükleyebilirsiniz.

Mobil uygulamada ilk izlenim Google’ın blogcuları için geliştirdiği mobil Blogger uygulamasından çok daha stabil ve işlevsel olduğu. Bir dönem Blogger’a içerik girerken sıkça kullanılan bu mobil uygulama kullanıcı için pek de kullanışlı değil.

WordPress mobil uygulamasına dönecek olursak, bu mobil uygulama ile blogunuzun istatistiklerini görebilirsiniz, içerik düzenleyebilirsiniz, WordPress panelinde yapabileceğiniz birçok şeyi yapabilirsiniz. Tabi ki blogun tasarımı ile oynamak pek mümkün değil ancak belki daha sonraki sürümlerde bu özelliği de ekler Automatic.

Mobil uygulamanın en güzel yanı ise yalnızca WordPress.com uzantılı bloglarla sınırlı olmaması. Çok rahat bir biçimde kendi sunucunuzda, kendi alan adınız ile oluşturduğunu blogunuzu da bu mobil uygulamadan yönetebilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonra şifreninizi kendi panelinize giriyormuş gibi girin ve sonra üçüncü boşluğa kendi sitenizin url’sini yazın. Her şey tamamlanmış olacak.

WordPress mobil uygulaması %100 güvenli diyebiliriz çünkü uygulamayı WordPressin kendi yapımcıları geliştirmiş.

Uygulamayı AppStore’dan ücretsiz olarak akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamada herhangi bir sorunla karşılaşırsanız platform ya da WordPress’in internet sitesi üzerinden yapımcılarla iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz.