trafi_turkiye

Toplu taşıma kullanarak yaptığınız yolculukları planlayabildiğiniz Trafi mobil uygulaması, Türkiye’deki faaliyetlerini arttırmak için ülke yöneticisi atadı

Trafi toplu taşıma araçlarının kullanımını arttırmayı hedefliyor ve odaklandığı Pazar Türkiye. Ülke pazarına bir buçuk yıl önce giriş yapan girişim, alınan bilgiye göre Türkiye faaliyetleri için ilk tam zamanlı atamayı yaptı ve şehirlerdeki etkinliğini attırtmaya hazırlanıyor.

Toplu taşıma aracı kullanarak yapılan yolculukları planlamanızı sağlayan mobil uygulama Trafi, 2013 yılı sonunda aldığı ufak bir yatırımın ardından İstanbul’da faaliyet göstermeye başlamıştı. Bunun ardından; Ankara, Bursa, İzmir ve İzmit için de toplu taşıma bilgileri göstermeye başlamıştı.
2014 yılının Eylül ayında İstanbul’un minibüs ve dolmuş seferlerini de kullanıcıya sunan Trafi, 2015 yılının Mayıs ayında 6.5 milyon dolarlık bir yatırım almış ve yatırım ile beraber büyüme planları olduğunu açıklamıştı. Trafi Türkiye pazarında da büyümeyi planlıyor. Bu sebeple Emir Gelen Trafi’nin Türkiye faaliyetlerinden sorumlu İş Geliştirme Müdürlüğü’ne getirildi.

Türkiye’de ilk tam zamanlı çalışan olan Emir Gelen, Trafi’nin Türkiye pazarını fazlaca önemsediğini ve bu ücretsiz uygulamanın toplu taşıma ile ilgili en doğru bilgileri verme iddiasında olduğunu belirtti.
Trafi, uygulama üzerinden ve Twitter’daki @trafi_turkey isimli hesaptan toplu taşıma ile ilgili güncel bilgiler paylaşıyor. Bununla birlikte uygulama kullanıcıları da toplu taşıma ile ilgili içerik üreterek, uygulamada paylaşabiliyor.
web.trafi.com üzerinden de hizmet sunan Trafi uygulamasının şu an için Türkiye’deki kullanıcı sayısını açıklanmadı.
Trafi ücretsiz bir uygulama ve açıkladıklarına göre bir gelir kaygıları da yok. Ücretsiz olması hedeflerine ulaşmasında uygulamaya yardımcı olabilir. Yorumlarınızı paylaşarak bu tür uygulamaları daha iyi hale getirebilirsiniz.