Spotify yeni bir kampanya başlattığını ilan etti. İlk kez Spotify uygulamasına üye olan kullanıcılara 3 ay boyunca ücretsiz Premium hakkı veriliyor.

Koronovirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına alsa da, çevrimiçi platformlardaki aktif kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Bu fırsatı olumlu değerlendirmek isteyen Spotify, geçtiğimiz haftalarda tüm dünyada kullanıcıların dikkatini çekecek bir kampanya başlattı.

Başlatılan kampanya 30 Haziran tarihine kadar geçerlidir ve Premium’a üye olan kullanıcılar, seçtikleri Premium paketi 3 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilecek. Dikkat edilecek nokta ise, ilk kez Premium’u deneyecek kullanıcılar bu kampanyadan yararlanabilmektedir. Kampanya Spotify Premium aboneliğini daha önce denemiş kullanıcılar için geçerli değildir.

Spotify eski kullanıcılarını da düşünerek kampanya tarihini kapsayacak şekilde, 14 Nisan tarihinden önce Premium aboneliklerini iptal eden kullanıcılarına özel olarak, Spotify’a tekrar abone olmaları durumunda 3 ay boyunca sadece 3 dolar ödeyeceklerini duyurdu.

Kampanyada 14 Nisan tarihinin seçilmesi, koronavirüs salgını sebebiyle kaybedilen kullanıcılar olduğunu düşündürüyor. Spotify’ın geçtiğimiz haftalarda açıkladığı raporlarında, koronavirüs sebebiyle ekonomik açıdan durumu kötüye giden kullanıcıların aboneliklerini iptal ettiğini gösteriyor. Bu sebeple Spotify daha uygun bir kampanya oluşturarak kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmayı hedefliyor.

Spotify ücretsiz Premium abonelikle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.