Socializer Messengee Sohbet Uygulaması

Socializer Messengee Sohbet Uygulaması

WhatsApp’a çok önemli bir yerden, çok ciddi ve büyük bir rakip geldi: Socializer Messenger!

Samsung, çağımızın popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a bir nevi savaş başlattı. “Socializer Messenger” isimli bu yeni ve ücretsiz uygulama, Android’deki Telegram‘ın yoğun şekilde bir modifiye geçirmiş bir sürümü.

Yani Samsung’un bu yeni sohbet uygulaması, güvenlik özellikleriyle dikkat çeken Telegram‘ın şifreli mesaj gönderme yeteneğine sahip. Socializer Messenger, diğer Telegram kullanıcılarıyla mesajlaşmanıza imkan sağlayarak daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi amaçlıyor.

Bu yeni Messenger uygulaması, sohbet esnasında video ve GIF göndermekten tutun, arkadaşlarınızla grup sohbetler yapmaya ve hatta Tic Tac Toe ve Mayın Tarlası gibi birçok oyunu oynamaya kadar sayısız bir çok hizmeti mobil cihaz kullanıcısına sunacak. Ayrı bir mobil uygulama yüklemeden çalıştırılabileceğiniz bu tip ek yetenekler, üçüncü parti geliştiriciler tarafından Socializer Messenger için kullanıcıya sunulabilecek.

Samsung’un yaptığı bu hamle, firmanın uzun süredir telefonlarıyla beraber sunduğu sohbet aracı ChatOn‘un başarısızlığını kabul ettiğini de gösteriyor. Socializer Messenger‘ın WhatsApp gibi oldukça popüler bir mobil sohbet uygulaması karşısında ne kadar ilgi çekeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz. Fakat yine de Samsung’un bu hareketi takdir edilmeli. Mobil uygulamalar alışkanlık adı altında birçok hizmette bir tekel söz konusu, birçok mobil sohbet uygulaması olmasına rağmen inatla WhatsApp’ın kullanılması birçok kullanıcıyı artık sıkmaya başlamıştı. Bu tip uygulamaların artmasını ve mobil dünyanın daha da hareketlenmesini ümit ediyoruz.