skype_uygulama_guncelleme

Microoft, 5.6 sürümü ile birçok yenilik getirdiği Skype’ın şimdi de hem İOS hemde Android için 6.0 sürümünü yayınladı. Bu yeni sürümde birçok yenilik bulunuyor.

Microsoft, önceki haftalarda Android için yayınlanan Skype 5.6 ile “daha keyifli bir deneyim” vadetmişti kullanıcılarına. Firma kısa zaman önce hem Android, hem de iOS için yayınlamış olduğu sürümde ise görünümde ve genel ara yüz ve tasarımda bir çok büyük ve farklı değişikliğe gitti.

Skype’ın yeni Android sürümü olan  Skype 6.0 for Android, Google’ın Material Design tasarımı için yenilenirken “kayan eylem düğmesi” ile gelişmiş arama yapabilen ve geliştirilmiş mesajlaşma gibi birçok yeni işlevle geliyor. Bu yeni işlevler ile birlikte, yeni sohbet başlatmak, önemli kişileri ve sohbetlerinizi bulmak, okunmamış mesajları ekrana getirmek artık çok daha kolay bir hal alıyor.

Skype 6.0 for iOS’da kullanıcı ara yüzünde yenilikler yaparken, dokunmatik hareketleri arttırarak işlevlere ulaşmanızı hızlandırıyor. Bu yeni sürümle birlikte gelen konuşma veya videolu görüşme esnasında fotoğraf, web bağlantıları ve surat ifadeleri paylaşmak oldukça kolay bir hal alıyor. Gelişmiş arama yapabilme ve yenilenen iPad kullanımı, mobil uygulamanın iOS sürümündeki yeniliklerden bazıları

Microsoft, bu mobil uygulamanın Windows 10 Mobile sürümü hakkında herhangi bir bilgi vermiyor. Daha önce basına sızan ekran görüntüleri, Skype kullanımının diğer mobil iletişim uygulamalarıyla bütünleşerek çalışacağını bizlere göstermişti.

Microsoft’un bu yeni sürüm ile beraber, günden güne gelişmekte olan mobil dünyasında Skype’ın daha da sağlamlaştırdığını söylemek mümkün.