Pinterest Mobil Uygulama

Alternatif sosyal ağ Pinterest, hala Facebook’un oldukça uzağında da olsa, önemli bir virajı geçmeyi başardı!

Sevilen mobil uygulamalardan Pinterest, önemli bir noktayı aştığını duyurmuştu geçtiğimiz günlerde. İnternet sitesinde yapılan açıklamaya göre, artık uygulamanın aylık aktif 100 milyon üyesi var.

Bu sınırın aşılmış olması, beş yaşındaki şirketin, keşif için kullanılacak ilk site olma amacı hakkında, ne kadar da hırslı olunduğunu bizlere gösteriyor. Pinterest’in açıklamasına göre, geçtiğimiz sekiz ay içinde kullanıcı sayısı tam iki katına çıktı ve bu kullanıcıların yüzde 45’i ABD’nin dışından uygulamaya giriş yapıyorlar.

Pinterest’in sözcüsü Jamie Favazza “bu yıl uluslararası bir büyümeye odaklandık. Pinterest yıllardır uluslararası olarak ulaşılabiliyordu ve sitenin ilk çeviri sürümü Fransızlar için 2013 Haziranda kullanıcısına sunulmuştu” cümlelerini kurdu. Bugün Pinterest, 30’dan fazla dilde kullanılmakta.

Geçirdiği bu değişim ve büyümesine rağmen San Francisco merkezli firma, hala rakiplerini yakalamak için büyük çabalar sarf ediyor. Facebook günlük 1 milyar aktif kullanıcı sınırını aşarken, Twitter ve Instagram ise aylık 300 milyon kullanıcı civarında rakamlar açıklıyorlar. Bunların yanında Snapchat ise günlük 100 milyon aktif kullanıcı sahibi. Pinterest ise kullanıcı rakamlarını ilk defa açıklıyor.

Ünlü araştırma firması eMarketer’dan analist Debra Aho Williamson’ın açıklamasına göre “Pinterest, diğer popüler sosyal ağlardan daha yavaş bir büyüme hızına sahip.” Belki de bu yavaşlık emin adımlarla ilerlemenin ve sonunda bir vazgeçilmeze dönüşmenin bir işaretidir, kim bilir?