bemobi_opera_satin_aldi

Kullanıcıya küçük bir ücret karşılığında ücretli uygulamaları deneme şansı sunan Bemobi’i, Opera satın aldığını duyurdu.

Birbirinden farklı birçok ürünüyle dünya çapında 350 milyon kullanıcıya sahip Opera, bu yeni yatırımında bir mobil uygulama girişimi satın aldı. Ücretli mobil uygulamaları keşfetmenizi sağlayan Latin Amerika merkezli Bemobi.com.br Opera’nın yeni yatırımı.

appsclub.com aracılığıyla Latin Amerika dışında da varlık göstermeye başlayan Bemobi için “mobil uygulamaların Netflix’i” deniyor. Bemobi, diğer aboneliklere oranla daha uygun bir haftalık ücret karşılığında size ücretli mobil uygulamaları istediğini kadar kullanma imkanı sunuyor. Bemobi’nin güzel yanlarında biri ise ücretlendirmeyi GSM operatörünüz üzerinden yaptığı için kredi kartı kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Bu da Bemobi’nin 6 milyon kadar aktif kullanıcıya sahip olmasının en önemli nedenlerinden biri olarak görülüyor.

Bemobi’nin operatörlerle çalışma tarzının Opera’yı etkileyen nedenlerden olduğu söyleniyor. Çünkü Norveçli şirketin bildiğimiz üzere GSM operatörleriyle arası oldukça iyi. Opera uygulamalarını akıllı telefonlara ön yüklü olarak sunabiliyor, bu gücü Bemobi için de kullanırsa pazarda hızlı bir çıkış yapması fazlasıyla mümkün.

Opera’nın CEO’su Lars Boilesen yaptığı açıklamada, Bemobi’nin Opera’ya kolayca uyum gösterdiğini ve Opera’nın uygulama keşfetme servislerine bambaşka bir boyut getireceğini söylüyor.

Birçok önemli operatör ve geliştiriciyle beraber çalışan Bemobi’nin katalogunda 500 uygulama bulunuyor ve katalog bu sayıda sınırlı tutuluyor. Ayrıca uygulama bu özelliğiyle Google Play ve App Store’da kendini kanıtlama şansı bulamaya mobil uygulama üreticilerine de yükselme şansı sunuyor.