Yüksek öğrenim, bütçe kesintileri ve ders sıkıntısı içeren geleneksel kolejlerin ve üniversitelerin karşılaştığı mevcut zorluklarla birlikte, birçok öğrenci ve öğrenmeyi sevenler, online eğitim programlarına geçmiştir. Şu anda tamamen uzaktan eğitim lisans programlarına kayıtlı olan yaklaşık üç milyon öğrenci ve sekiz milyon kişinin lisans programlarının bir parçası olarak en az bir online kurs almasıyla, görülüyor ki online ders sistemi en popüler yüksek öğretim alternatiflerinden biri haline geldi.

Canlı derslerle öğrenmenin sürekli artan itibarı, ilk şüpheciliğin, online öğrenmenin yüz yüze eğitim kadar etkili olabileceğini gösteren kanıtlar karşısında zayıfladığı için online ders sisteminin genişlemesine katkıda bulundu. Online ders verme programının, programı kullanan kişiler için kullanışlı ve esnek olup, sanal derslikler sayesinde benzersiz bir eğitim deneyimi kazandırıyor.

ONLINE EĞİTİM PROGRAMLARI GELENEKSEL EĞİTİM PROGRAMLARINA KARŞI

Tüm bunlar, çalışan profesyonellerden tutun da yeni lise mezunlarına kadar olan öğrencilerin, derslerinin tamamını ya da bir kısmını online olarak almaları için birçok neden buldukları anlamına gelir. Online eğitimin bazı önemli avantajları şunlardır:

Çeşitli program ve kurslar: Geleneksel dört yıllık üniversitelerden tutun da çevrimiçi kariyer kolejlerine kadar, yüksek öğrenim bugün öğrenciler için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu programlar, sadece öğrencilerin almak istedikleri eğitimi değil, yemek pişirmeden roket bilimlerine kadar ihtiyaç duydukları çevrimiçi eğitimi bulabilecekleri anlamına gelir. Ayrıca kariyer sertifikasından doktora derecesine kadar her akademik dereceyi çevrimiçi olarak da kazanabilirler.

Daha düşük toplam maliyetler: Online ders verme programları geleneksel kolejlerden daha uygun fiyatlı bir seçenek olabilir. Her ne kadar tüm çevrimiçi dereceler geleneksel kolejlere göre daha düşük ve net öğrenim ücretlerine sahip olmasa da, ilişkili maliyetler neredeyse her zaman daha ucuzdur. Çünkü her okuma materyali online olarak sunulmaktadır. Buna ek olarak, birçok kolej ve üniversite, çevrimiçi eğitimde en son ilerleme olan büyük online ders verme programları yoluyla kazanılan kredileri kabul etmeye başladı. Bu gibi online kurslar, sanal derslikler sayesinde öğrencilerin genel eğitim gereksinimlerini yerine getirmelerine yardımcı olabilir.

Daha rahat öğrenme ortamı: Bu günlerde, pijamalarıyla okuyan online öğrencileri içeren reklamlar, online eğitimin temel faydalarından birini tanımlamakta popüler hale geliyor. Fiziksel sınıf oturumu yoktur. Dersler ve okuma materyalleri elektronik ortamda öğrenciye gönderilir ve daha sonra bunları okuyacak ve ödevleri tamamlayacaktır. Öğrenciler trafikle savaşmak, park yerleri bulmak, sınıfa gitmek için erken işten ayrılmak veya önemli aile zamanını kaçırmak zorunda kalmayacaklar.

Kolaylık ve esneklik: Online eğitim programları, öğrencilere çalışma zamanlarını, başka bir yol yerine, günün geri kalanında planlama fırsatı verir. Öğrenciler, sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde olsun, kendini yüksek enerjili hissettiği zaman diliminde canlı derse katılabilme olanağı tanır. Ders materyallerine her zaman online olarak erişilebilir ve eş zamansızdır. Bu nedenle bir kütüphaneye özel geziler planlamanıza gerek yoktur. Tüm bunlar canlı derslerle öğrenmeyi çekici kılmaktadır.

İşe gidip gelmekten kaçının: Kötü havalarda kolejler dersleri iptal edebilir. Ayrıca, yoğun bir trafik durumu, geleneksel eğitime katılanlar için ciddi bir sorun teşkil edebilir. Geç kalmak ya da önemli ders oturumlarını kaçırmak yerine, online eğitim programlarındaki öğrenciler tartışma panolarına veya sohbet oturumlarına giriş yaparak “katılabilir”, dersleri canlı olarak izleyebilir, materyalleri online olarak okuyabilir veya derslerini zamanında teslim edebilirler. Birçok öğrenci, hava koşullarının ne olabileceğine bakılmaksızın, genel olarak fiziksel bir kampüse gitmek zorunda kalmaz.

Teknik becerilerinizi geliştirin: En temel canlı eğitim programları bile, öğrenciler farklı öğrenme yönetim sistemlerinde ve programlarında gezinmeyi öğrendiklerinden yeni bilgisayar becerilerinin geliştirilmesini gerektirir. Öğrenciler online kurslara katılarak belge oluşturma ve paylaşma, ödevlerine ses / video materyalleri ekleme, online eğitim oturumlarını tamamlama vb. dahil olmak üzere birçok meslekle ilgili beceri kazanırlar.

Yukarıda vurgulanan tüm bu faydalar, online ders verme programı ile öğrenmenin büyümesinin açık nedenleridir. Günümüzde modern konularda sertifikalar ve dereceler sunan birkaç online öğrenme enstitüsü bulunmaktadır. Ağ pazarlamacıları ve işlerini yönetenler için, online eğitim ve öğrenmeye devam etmek için işinizden ayrılmak zorunda kalmayacağınız daha iyi bir alternatif haline gelir.

Eğitim kurumunuz için online ders yapabileceğiniz bir sistem ya da mobil uygulama geliştirmek istiyorsanız bu durumda sizin için buradayız. Tıklayın, tüm platformlara uyumlu mobil uygulamanızı birlikte yapalım.