one_drop_mobil_inceleme

One Drop; insülin tedavisi, glikoz testi, yemek ve günlük aktiviteler gibi önemli durumları kaydediyor ve ‘şeker hastası için not defteri’ görevi görüyor. Üstelik bilgilerin diğer hastalarla paylaşımimkanı da var. Etkileşim, mobil uygulamanın en dikkat çeken özelliklerinden.

Fazla sayıda çeşidi bulunan diyabetin en yoğun görülen Tip-1 ve Tip-2’ye sahip olan hastalar için tasarlanan One Drop’un hedefi, özetle hastalık üzerinde oldukça kapsamlı bir hakimiyet sağlamak.

Kullanıcı kendi insulin seviyesini glikoz metre ile ölçüyor, bu şekilde tedavinin etkilerini kaydedebiliyor, böylece son dönemde yediği şeyler ve hareketlerin kan şekerini nasıl etkilediğini görebiliyor.

Beslenmeyle ilgili bölümde kullanıcı, yemeğinin fotoğrafını çekip paylaşabiliyor; böylece diyabet hastaları arasında besinler konusunda kapsamlı bir etkileşim ağı oraya çıkıyor.

Veriler girildikten sonra bu mobil uygulama, farklı verileri kullanarak insan vücudunun nasıl tepki verdiğini kaydederek ölçmeye başlıyor. Bu noktada uygulamanın öne çıkan özelliği ileriki dönemlerde diyabet hastaları ve doktorlar için daha etkili olacak bir tedavi planı ortaya konması.

One Drop ayrıca “We” kısmında değişik bir özellik sunuyor. Kullanıcı diğer hastaların profillerine bakıp onların ne yediğini, nasıl aktivitelerde bulunduğunu görebiliyor. Böylece bilgilerden yola çıkarak kendi diyabet planını tekrar gözden geçirebiliyor. Bununla beraber diğer kullanıcıların tedavileri hakkında “Like” yani beğeni göndererek birbirleri olumlu şekilde destekleyebiliyorlar.

Şu anda mobil uygulama mağazalarında birçok farklı Diyabet uygulaması mevcut. Diabetes tıpkı One Drop gibi iOS için bir diyabet takip uygulaması. One Drop’taki gibi aktivite, beslenme takibi, meditasyon ve glikoz seviyesi ölçümü gibi bir çok özelliği var. Bu mobil uygulama ek olarak diyabet hastaları için özel beslenme planları sunuyor. Yine Glucosa Buddy popüler olan başka bir diyabet uygulaması. iOS ve Android içinde versiyonu var fakat diğerlerine göre daha az çekici. Hastalar MeterSync uygulamasını kullanarak kan şekerlerini sürekli olarak kaydederek takip edebiliyorlar. Bu uygulamaların bir kısmı ücretsiz, ücretli olanları da oldukça düşük fiyatlar karşılığında alınabiliyor.