Moments Yeni Sürümü Türkiye Kapılarını Açtı

Moments Yeni Sürümü Türkiye Kapılarını Açtı

Yeni sürümü ile beraber Moments kullanıcısına birçok yenilik sunuyor

Facebook’un oldukça yeni sayabileceğimiz Moments uygulaması ilk çıktığında kullanıcıların arkadaşlarını kapsayan özel bir grupla pratik şekilde fotoğraf paylaşmasını sağlıyordu. Güncellenen mobil uygulama artık görüntülerden otomatik kolajlar ve kısa videolar oluşturabiliyor. Öte yandan mobil uygulama, yeni güncelleme ile birlikte artık Türkiye’de de indirilebilicek.

Moments’i yeni güncelleme ile birlikte altı veya daha fazla fotoğraf kullanarak müzikli video klipler hazırlamak için kullanabileceksiniz. Hazırlayacağınız bu video kliplerde 11 değişik müzik seçeneğinden istediğinizi kullanabileceksiniz.

Oluşturacağınız bu videoları direkt olarak Facebook sayfanızdan yayınlayarak, sosyal ağdaki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Genel olarak bakıldığında bu uygulamanın büyük bir yenilik olmadığını söyleyebiliriz. Google Fotoğraflar da (Google Photos) aynı hizmeti bir süredir “Auto Awesome” olarak bilinen mobil uygulama ile kullanıcılarına sunuyordu. Böylelikle kullanıcılar kendi çektikleri fotoğraflardan otomatik olarak video ve kolajlar oluşturabiliyorlardı.

Yeni güncelleme ile birlikte, uygulamaya 34 değişik dil seçeneği eklenmiş bulunuyor. Video paylaşım özelliği olan bu yeni Moments uygulamasını App Store veya Google Play platformları üzerinden mobil cihazlarınıza indirebilir ve keyfinizce videolar hazırlayabilirsiniz.

Birçok yeni özellikle ile beraber gelen bu yeni sürüm Moments’in öncül mobil uygulamaları arasında ne kadar parlayabileceğini mobil uygulama kullanıcıları belirleyecek.