Mobil uygulama dünyasını kasıp kavuran, milyonlarca kullanıcıya ulaşan ve kullanıcı için vazgeçilmez hale gelen birçok mobil uygulama var. İşte bunların bazı ortak özellikleri;

mobil uygulama yapma

mobil uygulama yapma

Kullanıcı dostu uygulamalar olmaları

Mobil cihazların boyutları birbirlerinden oldukça değişil ölçülerde olabiliyor. Mobil uygulamanızın birçok farklı cihazda etkili bir şekilde sonuç vermesi için sade ve şık bir tasarım yaratmalısınız. Mobil uygulamanızın kolay kullanımlı olması hedef kitlenizin mobil uygulamanızdan en yüksek yararı sağlamasını büyük ölçüde etkiler. Unutulmamalı ki birçok mobil uygulama, bir kez kullanıldıktan sonra unutuluyor ya da siliniyor. Mobil uygulamanızı üretirken sade ve kolay bir kullanıma sahip olduğundan emin olursanız, kullanıcı tercihleri arasına rahatlıkla girebilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarını teşvik etmeleri

Uygulama mağazalarındaki kullanıcı yorumları, mobil uygulamaların indirilmesini ve kullanılmasını oldukça büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Başarılı olan mobil uygulamaların ortak özelliklerinden biri de işte bu olumlu kullanıcı yorumları sayesinde daha fazla tavsiye almaları. Siz de, mobil uygulamanız konusunda kullanıcı yorumları almak için uygulamanızın kalitesine güven duymanızın yanı sıra, kullanıcıları yorum yapmaya teşvik edecek avantajlar ve hediyeler da sunmalısınız

Anlık bildirimleri etkili kullanmaları

Anlık bildirimler dediğimiz hizmetin orjinal adı “push notification” yani “itici duyurular” olarak geçiyor. Buradaki ‘itici’ sözcüğü harekete geçilmesi için sağlam bir motivasyon oluşturma anlamı taşıyor. Orjinal adından da anlaşıldığı gibi, doğru şekilde değerlendirildiği zaman kullanıcıyı, hedeflenen harekete doğru yönlendirecek bir itiş gücüne sahip bu anlık bildirimler, mobil uygulamanızın başarısı konusunda fazlasıyla işinize yarayabilir.

Güncellemelere önem vermeleri

Mobil uygulamaların kullanıcı için kolaylık sağlayan bazı sabit öğeleri her ne kadar değerliyse, kullanıcının ilgisini çekecek ve teknolojik gelişmelere ayak uydurabilecek güncellemeler sunması da bir o kadar önemli. Bu noktada, kullanıcının tercih ettiği mobil uygulamaların diğer bir ortak özelliği de güncellenen içerikler sayesinde ilgi uyandırmaları ve bu olayın sürekliliğini sağlayabilmeleridir. Siz de mobil uygulamanızın başarılı olması için yeni ve kaliteli içeriklerle kullanıcıya ulaşabilir ve onun mobil uygulamanızda daha fazla vakit geçirmesini garantileyebilirsiniz.