Lider mobil uygulama araştırma şirketi Clutch’ın, kısa zaman önce yaptığı bir anket araştırması sonucuna göre, mobil uygulamaların özellikle küçük işletmeler için sağladığı üç önemli avantajı ortaya çıkardı.

Başarılı mobil uygulama geliştirebilmeleri için işletmelere her şekilde destek sağlanması gerektiğini düşünerek bu üç önemli avantaja kısaca değineceğiz.

twitter

1- Müşteri deneyimini geliştirmek

Yapılan anketin sonuçlarına göre, araştırmaya katılan mobil uygulama sahibi olan küçük işletmelerin yüzde 76’sı uygulama üretme nedeni olarak ilk sırada ‘müşteri deneyimini geliştirme’ avantajını gösteriyor.

2- Satışları artırmak

Yapılan araştırmaya göre mobil uygulama üretme nedenleri arasında yüzde 37 ile ikinci sırada ‘Satışları artırma’ hedefi geliyor. Güçlü bir mobil uygulama geliştirerek, mobil uygulamanızı da doğru bir şekilde değerlendirerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

3- Rekabet avantajı sağlamak

Araştırmaya göre yüzde 35’lik bir oranla mobil uygulama oluşturma sebepleri arasında üçüncü sırada, piyasadaki rekabette avantaj sağlamak var. Bu açıdan bakıldığı zaman teknolojinin sunduğu bu imkanları en iyi biçimde değerlendirebilen, hedef kitleye her yerde, her şekilde ulaşabilen markalar ve işletmeler hedef kitlesinin gözünde çok daha önemli bir yer sahibi olabiliyorlar. Özellikle de aynı piyasa şartlarında faaliyet gösteren işletmelerden önce ve onlardan daha başarılı olan bir mobil uygulama üreterek, hedef kitle üzerinde etkinizi artırabilir ve rekabette bir adım öne geçebilirsiniz.