mobil uygulamada olmazsa olmaz anlık 5bildiim

mobil uygulamada olmazsa olmaz anlık 5bildiim

Mobil uygulama kullanıcıları anlık bildirimlerden neler bekliyor?

Kullanıcılarla en hızlı şekilde etkileşime girmenizi sağlayan araçlardan en önemlisi, push notifications yani anlık bildirimler. Doğru şekilde kullanıldığı zaman işletmeler için oldukça büyük avantajlar sunan anlık bildirimlerin gücü, uygulama kullanıcılarına sunduğu faydalardan kaynaklanıyor. Bir cihaz kullanıcısının mobil uygulamayı cihazına indirmesi; ürünlerinizle, markanızla ve hizmetlerinizle ilgilendiğini ayrıca bundan yarar sağladığının işaretidir. İşte bu noktada, kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek şekilde, anlık bildirimler hazırlamak birçok avantaj yakalamanıza ve hedeflerinize ulaşmanıza katkı sağlar.

Eğer sizlerde etkisi günden güne giderek artan anlık bildirimler aracılığıyla hedef kitleniz üzerinde etki bırakmak ve onları hareketlendirmek istiyorsanız, ilk öncelik olarak mobil uygulama kullanıcılarının anlık gelen bildirimlerden beklentilerinin nasıl şeyler olduğuna bakabilirsiniz. Bu konu üzerine yapılan bir araştırmaya göre, anlık bildirimleri etkinleştirme nedeni olarak mobil uygulama kullanıcılarının öne sürdüğü ilk 5 madde bu konuda fikir sahibi olmanızı sağlayacak.

1-Ayrıcalıklı tekliflerden yararlanmak
Araştırmaya bakıldığında kullanıcıların yüzde 50’sinin ilk sırada gösterdiği sebep, kullanıcıya özel tekliflerden ve sağlanan avantajlardan yararlanmak.

2- Her an her yerde markaya ulaşmak
Yüzde 36’lık bir oranla, kullanıcılar tercih ettikleri, sevdikleri markalara yalnızca bilgisayar başında değil, yolda oldukları zamanlarda da ulaşabilmek için anlık bildirimleri etkinleştiriyor.

3-İndirim ve duyurulardan tam zamanında haberdar olmak
Anlık bildirimleri etkinleştiren mobil cihaz kullanıcılarının beklentilerinden üçüncü sırayı, indirimlerden erken bir zamanda haberdar olmak alıyor.

4-Stok durumunu öğrenebilmek
Dördüncü sırada adı geçen beklentiyi karşılamak amacıyla özellikle en fazla talep edilen ürünler için anlık bildirim özelliğini kullanmanız gerçekten sizin işinize yarayabilir. Örnek vermek gerekirse, en çok tercih edilen ürünün sınırlı stok durumunu paylaşmak için ‘tükenmek üzere’, ‘son 5 adet’ gibi coşku veren bildirimler gönderebilirsiniz.

5- Ürün ve hizmet güncellemelerini takip etmek
Araştırma sonucuna göre yüzde 29’luk bir oranla beşinci sırada yer alan bu beklentiyi karşılamak amacıyla anlık bildirimleri üretirken biraz daha özen göstermek çok önemli. Çünkü markanız ile ilgili kullanıcıların hiçbir işine yaramayan haberleri ve bilgileri paylaşmanız onların beklentilerini karşılamayacak hatta onları kaybetmenize bile sebep olabilir.
Tüm bu bilgiler ışığında, siz de mobil uygulamanıza anlık bildirim özelliği ekleyerek verimli şekilde kullanabilirsiniz.