Bu soruya verilebilecek birçok değişik yanıt var ve mobil uygulamanızı sektörünüzün doğasına uygun olarak farklı şekillerde kullanım seçeneğiniz var. Yine de farklı bir açıdan konuyu ele alarak, bir işletmenin ya da bireysel bir profesyonelin kendine ait mobil uygulamasından nasıl yararlanabileceğine dair en temel birkaç noktaya dikkat çekmekte yarar var.

Bir tanıtım aracı olarak mobil uygulama

Mobil uygulamanız tabi her şeyden önce sizin, hizmetlerinizin veya ürünlerinizin tanıtımını yapmanız için kullanılabilir. Mobil cihaz kullanıcılarına devamlı etkileşim halinde oldukları akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarından her an ulaşmak, onlara markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tam ihtiyaç duydukları anda tanıtmak anlamına geliyor.

Mobil Uygulama Yaptırmanın 5 Faydalı Avantajı

Mobil Uygulama Yaptırmanın 5 Faydalı Avantajı

Bir gelir kanalı olarak mobil uygulama

Mobil uygulamanız ile tanıttığınız ürün ve hizmetlerinizin satımını da yine mobil uygulama üzerinden yapabilmeniz mümkün. Ancak mobil uygulamanız üzerinden yalnızca satış geliri değil, eğer mobil uygulamanızın ve işinizin içeriği de buna olanak sağlıyorsa mesela reklam veya tanıtımdan da gelir elde edebilirsiniz.

Bir müşteri ilişkileri kanalı olarak mobil uygulama

Müşterileriniz ile devamlı iletişim halinde olmanın bir kısmı da soru ve önerilerini size olabilecek en kolay yoldan iletmelerini sağlamak. Mobil uygulamanız bu durum için de size birçok seçeneğin önünü açabilir.

Bir sadakat programı olarak mobil uygulama

Müşterilerinizin sadakatini kazanmak, uzun vadede bir başarı kazanmanın en önemli kriterlerinden biri. Mobil uygulamanıza sadakat programınızı eklemek ya da zaten var olan sadakat programınızın bir kısmı haline getirmek bu açıdan çok işinize yarayabilir.

Bir yayın aracı olarak mobil uygulama

Öte yandan kendi mobil uygulamanıza sahip olmanız müşterileriniz ya da sizi takip eden kitleye mesajınızı düzenli bir şekilde iletmek, paylaşımlarınız ile bir taraftan onlarla değerli içeriklerinizi paylaşırken, diğer taraftan kendi firmanızın tanıtımını yapmak anlamına geliyor.