Mobil uygulama üretme şu an en değerli iş kollarından biri. İyi geliştirilmiş bir mobil uygulama yalnızca müşteri / ziyaretçi sayınızı arttırmak değil, ayrıca firmanıza sadık müşteriler bulmanızda da yardımcı olacaktır.

Mobil Uygulama Yaptırmak İçin 10 Sebep

Mobil Uygulama Yaptırmak İçin 10 Sebep

Peki neden bir mobil uygulamaya ihtiyaç duyalım diyorsanız, işte cevapları:

1- Mobil kullanıcılarındaki artış

İnsanların neredeyse yüzde 50’si mobil cihaz kullanıcısı. Bu sebeple markaların online hizmet ya da ürünlerine ulaşmak için daha kolay bir yollar bulması gerekiyor. Bu da mobil uygulamalarla mümkün hale geliyor.

2- Daha fazla müşteri ve ziyaretçi

Mobil uygulama ile web sitenize daha kolay bir şekilde erişilebilir. Kullanıcılar marka için üretilen mobil uygulamalar ile canlı destek hızını attırdığı ve daha hızlı bir biçimde web site içinde gezebildiği için günümüzde mobili daha fazla tercih ediyor.

3- Daha iyi müşteri hizmeti

Kötü bir müşteri hizmeti sunmak en sadık müşterileri bile uzaklaştırabilir. Bu sebeple bir mobil uygulama ile birlikte müşterilerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz ve onların ihtiyaçlarını daha kolay yemin edebilirsiniz.

4- Lokal bir şekilde insanlara ulaşmak

Mobil uygulama sizin yakınınızdaki insanları, etkinleştirmek için ayarlanabilir. Bu rekabet ortamında öne çıkmanıza, lokal bir bölgedeki insanlarla bilgi paylaşmanıza, yeni müşteriler ve ziyaretçiler kazanmanıza ayrıca en önemlisi de satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

5- Mobil E-ticaret

Akıllı telefonlar sayesinde yapılan satış sayısı günden güne artıyor. Artık insanlar öğle yemeği molalarında, seyahat ederken ya da ofislerinde akıllı telefonlarıyla ürün satın alıyorlar. Siz de mobil e-ticarete başlayarak, bu şekilde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

6- Uzun vadede kalıcı olmak

Çoğu kişi bir mobil uygulama yerine mobil uyumlu web sitesini tercih ediyor. Ancak bir mobil uygulama size yazılımın ardından yalnızca birkaç güncelleme gerektiriyor. Böylece kullanımdan yalnızca birkaç ay sonra, mobil uygulama satışınız arttıracağı için yalnızca bu yönde bir güncelleme ve geliştirmeye odaklanabilirsiniz.

7- Müşterileri elde tutmak

Müşteri alışveriş yapmak istediği zaman, alışveriş için her zaman en kolay ve uygun fiyatlı yolu seçecektir. Mobil uygulamanız insanların cep telefonlarında varsa, kullanıcılar online arama yapmadan direkt olarak sizin mağazanızı ziyaret ederler. Bu sayede kullanıcıları elinizde tutabilirsiniz.

8- Hızlı mobil veri hızı

Son birkaç yılda mobil altyapı oldukça değişti. Mobil operatörler artık çok daha iyi hizmet sunmak istiyorlar. Online mobil kullanıcı sayısı da artış gösteriyor. Bu artış, mobil cihazlarla daha fazla satış demek.

9-Müşterilerin güvenini kazanın

Güzel tasarlanmış ve temiz bir mağaza ile kötü bir şekilde tasarlanmış bir e-ticaret mağazasını karşılaştırın. Elbette ikincisi, ilkinden daha çok müşteri alır. Şimdi de mobil uygulamada iyi tasarlanmış bir mağaza düşünün. Bu müşterilere hizmet / ürün kalitesini gösterir ve satın almak konusunda onları tetikler.

10- Arama motorlarında mobil arama teknolojisini yeniden yapılandırılması

Yahoo, Google, Bing gibi arama motorları online mobil kullanıcılarının değerinin farkında. Bu sebeple arama motorları web sitenize müşteri çekmenize ve onları korumanıza yardımcı olmak istiyorlar. Mobil dostu bir web sitesi ile müşteriler satın alma işlemi gerçekleştirip sizi unutabilirler ancak bir mobil uygulamayla herhangi bir zaman tekrar geri gelebilir.