Teknoloji her geçtiğimiz gün büyük bir hızla gelişiyor. Teknolojideki her yeni yenilik, gelişme, değişiklik hayat standartlarımızdan, tüketim alışkanlıklarımıza kadar birçok farklı şeyi çok kısa bir zaman içinde oldukça önemli şekilde etkileyebiliyor.

uygulamayı güncel tutmanızda fayda var

uygulamayı güncel tutmanızda fayda var

Peki, çağın gerisinde kalmayıp, unutulmamak için mobil uygulamanızın güncellemelerini hangi koşulları göz önünde bulundurarak en iyi şekilde yapabilirsiniz. İşte, sizlere bu konuda yararlanabileceğiniz bir kaç küçük ipucu;

1 – Kullanıcılarınızın hareketlerini takip edin

Uygulamanızın önemini, nasıl kullanılacağını, kimlere, nasıl ve ne şekilde bir yarar sağladığını kullanıcıların mobil uygulamanız üzerindeki hareketlerini değerlendirerek görebilirsiniz. Mobil uygulamanızdan aldığınız istatistiksel verilerle ulaşabileceğiniz bu soruların cevapları da mobil uygulamanızı güncellerken önemli ölçüde rehberiniz olabilir.

2 – Kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurun

Mobil uygulamanızı geliştirirken, uygulama mağazalarındaki ya da bizzat uygulamanızdaki kullanıcı yorumlarını dikkate almanız, mobil uygulamanızı güncellerken ve gerekli değişiklileri yaparken yararlanmanız gereken oldukça önemli bir kaynak. Mobil uygulamanız hakkında yapılan en ufak bir eleştiri bile uygulama mağazalarında öne çıkacak, çok daha fazla ilgi çekecek ve kullanıcının hayatının bir parçası olacak kadar başarılı bir mobil uygulamaya sahip olmanızı sağlayabilir.

3 – Rakiplerinizin uygulamalarını inceleyin

Rakiplerinizin mobil uygulamaları da kendi uygulamanızı sağlamlaştırmanız ve yenileyebilmeniz açısından size oldukça önemli fikirler sunabilir. Uygulama mağazalarında hangi anahtar kelimelerle çıkıyorlar, kullanıcı yorumları olumlu mu, sizin mobil uygulamanıza göre artıları ve eksileri neler? Bu tip sorulara vereceğiniz cevaplar yardımı ile çok daha başarılı bir mobil uygulama oluşturarak rakiplerinizin geçebilirsiniz.