Uygulamanızı oluşturmadan önce iyi düşünmeli, sağlam adımlar atmalı ve iyice araştırmalısınız. Bunları yapmalısınız ki mobil uygulamanız başarılı ve vazgeçilmez olsun. Mobil uygulama geliştirmeye başlamadan önce şu sorulara yanıtlar aramanız sizin yararınıza.. 

mobil uygulama geliştirme

mobil uygulama geliştirme

1- Amacınız belli mi?

İşinizin var olan bir bölümü için mi, yoksa tamamen yeni ve değişik bir servis için mi mobil uygulama hazırlayacaksınız? Bu mobil uygulama ile hedeflenen başarı ne olabilir?

2-Uygulamanızın görüntüsü nasıl olacak?

Mobil uygulamaların görsel yönü kullanıcıları etkilemesi bakımından son derece önemlidir. Daha en baştan mobil uygulamanız için kafanızda oluşan bir tasarım ve bir görsel olabilir veya bu konu hakkında bir fikriniz olamayabilir. Mobil uygulamanızı geliştirmeye başlamadan önce, en azından genel bir görüntü fikrine sahibi olmanız, işinizi oldukça kolaylaştırabilir.

3- Uygulamanız ücretsiz mi olacak?

Oluşturduktan sonra kullanıcıya sunacağınız uygulama, tamamen ücretsiz mi, yoksa farklı hizmetler için ücretli kısımları da olacak mı? Ya da tamamen ücretli bir mobil uygulama oluşturmak isteyeceksiniz. İşte bu soruya vereceğiniz cevap gerçekten en önemli basamaklardan biri.

4-Hangi işletim sistemini kullanacaksınız?

Ürettiğiniz bu uygulamayla hangi platformu hedeflediğiniz de gerçekten önemli bir konu. Android mi, IOS mu, hepsi mi? Bu soruyu cevaplarken hedef kitlenizi iyi analiz ettiğinizden emin olmanız sonra pişman olacağınız bir karar vermemeniz açısından oldukça önemli.

5- Uygulamanız için gelecekteki hedefiniz ne?

Uygulamanızı üretmek ve mobil mağazalarda yayınlamak olayın bittiği anlamına gelmiyor tabi ki. Mobil uygulamanızın hedef kitlesiyle buluşması için değişik stratejiler planlamalı ve bir yol haritası çizmelisiniz. Çünkü mobil uygulamanız ne kadar yararlı, ne kadar kaliteli olursa olsun kullanıcıya ulaşamazsa tabi ki başarılı olması da mümkün değil.