Mobil Uygulama Analitiğinin Öncü İsimlerinde App Annie, Mobidia’yı Satın Aldı

Mobil uygulama analitiği App Annie’den pazardaki iddiasını arttırtan bir adım daha. Mobil uygulamalarda mobil veri odaklı çalışan Mobidia’yı satın alan App Annie artık daha hızlı olacak.

Mobil uygulama analitik pazarındaki lider isimlerden biri olan ABD merkezl, App Annie şirketi, Distimo’nun ardından Kanada merkezli Mobidia’yı da satın aldığını duyurdu.

Hollanda merkezli Distimo’yu satın almasının ardından kısa süre sonra gücünü arttıran App Annie, satın alımları
konusunda finansal paylaşımlar yapmaktan kaçınıyor. Pazarda büyük bir tecrübeye sahip Mobidia ile kendi Usage Intelligence ürününü birleştireceğini söyleyen App Annie, bu tecrübeyle beraber ürününü geliştirerek, mobil uygulama geliştiricilerine daha detaylı analiz sunmayı hedeflediğini belirtiyor.
Öte yandan Usage Instelligence ürününü kapalı test süreci devam ederken geçtiğimiz Ocak ayında belli bir kullanıcı kitlesine sunan App Annie, bu ürünü artık tüm kullanıcıların kullanımına sunduğunu belirtiyor. Bu sayede daha çok kullanıcıya ulaşarak ve daha fazla uygulama ve kullanım bilgisi elde ederek ürünü daha fazla geliştireceğine dikkat çekti App Annie.

Kısaca açıklamak gerekirse, App Annie 60’dan fazla ülkede Android ve İOS mobil uygulamaları hakkında veriler sunarak, bu alanda en çok tanınan girişimlerden biri. 2015 yılının Ocak ayında aldığı 55 milyon dolarlık bir yatırımla, giriştiği bu alanda ne kadar iddialı olduğunu birçok kullanıcı ve geliştiriciye kanıtlamıştı.

Mobil uygulama kullanımında mobil veri odaklı olarak 2012 yılında çalışmaya başlayan Mobidia, alanda adını duyurmuş başarılı girişimlerden biri. Bu tecrübesiyle App Annie’nin çalışmalarının daha hızlı ve daha verimli olmasına katkı sağlaması bekleniyor.

mobil uygulama app annie satldı

mobil uygulama app annie satldı