double_labs

Microsoft’un, Android’e olan ilgisi, satın aldığı son şirketle yeniden görüldü!

Microsoft, Echo Notification Lockscreen isimli popüler Android kilit ekran uygulamasını üreten Double Labs şirketini satın aldı. Uygulama kilit ekranında Android L türü bildirimleri göstererek önemli mesajları telefonun kilidini açmadan görebilmenizi sağlıyor.

Echo Notification Lockscreen‘in en önemli özelliklerinden biri olan “Otomatik Önceliklendirme” sizin önemli uyarı tercihlerinizi öğrenerek daha öncelikli bildirimler için mobil cihazınızın ekranını uyandırabiliyor. Bununla beraber hazır olduğunuz zaman tekrar bakmanız için bildirimleri erteleme imkanınız da var.

Microsoft, Ağustos ayında gerçekleştiği açıklanan satın alma hareketiyle, kendi ürünlerini daha geliştirmenin planlarını yapıyor. Satya Nadella önderliğinde ilerleyen şirketin en büyük dayanaklarından biri bireysel kullanıcılara çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyim şansı sunabilmek.

Yazılım devi Microsoft, bu açıdan Double Labs‘ı bünyesine katarak, Android kullanıcılarının şu an beta olarak kullandığı Cortana sanal asistan gibi kendi ürünlerini geliştirmek adına daha fazla bilgi toplamayı hedefliyor. Microsoft son yatırımıyla beraber artık Android sistemi üzerine çok daha fazla eğildiğini ortaya koymuş oldu. Mobil uygulama ve hizmet sahasını bütün müşterileri kapsayacak biçimde genişletmenin, Nadella‘nın şirket stratejisinin oldukça önemli bir parçası olduğu tüm piyasa tarafından biliniyor.