lookup_mobil_uygulama

İş dünyasının profesyonelleri arasında bağlantıyı sağlayan Linkedln, yeni uygulamasıyla şirket içi iletişimi kolaylaştırmayı hedefliyor.

Dünyada milyonlarca profesyonel kullanıcı arasındaki bağlantıyı sağlayan Linkedln, bu defa aynı şirkette çalışan kişiler için profesyonel bir ağ kuruyor. Kurum içi ağlarda çalışanların birbirini arama sorununa çözüm olarak şirket, Lookup uygulamasını sundu.

Şirketin kurumsal e-posta hesabının bilgileriyle giriş yapılan uygulamayı tanımlamak gerekirse; şirketiniz için özelleştirilmiş bir rehber diyebiliriz. Hiçbir ek bilgiye ihtiyaç duymadan doğrudan uygulama üzerinden aynı şirkette çalıştığınız iş arkadaşınızı arayabiliyor ve iletişim bilgilerini görebiliyorsunuz.

Lookup iş arkadaşınızla yazışmalarınızı size gösteriyor ve aynı arkadaşınızla aynı uygulama üzerinden görüşebilmenizi sağlıyor. Küçük işletmelerin pek rağbet etmeyeceğini düşündüğümüz uygulamanın, çok uluslu, büyük şirketlerin işini fazlasıyla kolaylaştıracağını söylemek mümkün. Uygulamayı kullanışlı kılan diğer bir özellik de, bulmak istediğiniz kişiyi isim, beceri veya bir anahtar kelime girerek bulabiliyorsunuz.

Bu kullanışlı ve hoş tasarıma sahip uygulamanın her şeye rağmen büyük kitlelere ulaşabileceği pek düşünülmüyor. Ancak zaten Linkedln’in asıl hedefi de bu değil. Lookup uygulamasının Linkedln’in yayınladığı dokuzuncu uygulama olduğu düşünüldüğünde, asıl büyük hedefin esas uygulamayı kullanışlı bir şekilde bölmek ve mobil uyuma odaklı olarak kullanıcıya sunmak olduğunu söyleyebiliriz.

Lookup şu an için Google Play ve App Store’da kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak tahmin Lookup uygulamasının daha sonra Linkedln’in ücretli hizmetlerinden birine dönüşeceği yönünde. Bu profesyonel mobil uygulamanın Linkedln’i asıl hedefine ulaştırmada yardım olup olmayacağını bize ilerleyen zaman gösterecek.