image-17-700x420

Popüler mesajlaşma uygulamalarından olan Line, Line Launcher isimli sistem ön yükleyici uygulamasını tanıttı.

Uzakdoğu merkezli, popüler ve zengin içerikli mesajlaşma uygulaması Line’dan büyük bir adım geldi. Android kullanıcıları için ön yükleyici uygulama olan Line Launcher’ı tanıttı.

Sistem ön yükleyicileri nedir? Bildiğimiz üzere Android için üretilen bu sistem ön yükleyiciler mobil cihazın tamamen özelleştirilmesini sağlıyor. Line Launcher’ı yüklediğiniz Androidli mobil cihazını kendi keyfinize göre uygulama ve temalarla zenginleştirebiliyorsunuz. Line Launcher’ı yüklediğinizde uygulama sizi Türkçe bir mesajla selamlıyor ama hatırlatmak gerekir ki Line Launcher’ın tüm uygulamalarında Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Kendine has, farklı tasarımıyla kendi destekçilerine sahip olan Line, bu sistem ön yükleyici uygulamasında da kendine has tasarımını fark ettiriyor. Line Launcher’I indirdiğinizde temalar ve etiketler için ayrı birer uygulama yüklüyorsunuz, bu sayede tüm tasarımınız tamamen Line mesajlaşma uygulamasıyla entegre hale geliyor.

Line Deco gibi yalnızca görsellik üzerine bir uygulama değil Line Launcher. Bu uygulamanın genel özelliklerini incelediğimizde görüyoruz ki, bu uygulama benzer ana ekran ön yükleyicilerinden farklı olarak size daha fazla uygulama ekleme özelliği sunuyor. Bununla beraber diğer ön yükleyicilere benzer olarak pil uygulaması, ekran kilidi uygulaması, sistem hızlandırma gibi farklı kısa yol eklentilerini de sizlere sunuyor.

Google Play’de 26 Ağustos’ta satışa sunulan Line Launcher’ın indirilme sayısı şimdiden 10 milyonu geçti. Bu da uygulamanın fazlasıyla ilgi çektiğini ve beğenildiğini gösteriyor. Bu uygulamanın akıbetini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.