Uygulama sahiplerinin ikinci el eşyalarını listemesini sağlayan Letgo uygulaması, mobil Pazar yeri için Naspers’ten 100 milyon dolar yatırım aldı.

Uygulama sahiplerinin ikinci el eşyalarını listemesini sağlayan Letgo uygulaması, birinci tur yatırım olarak mobil pazar yeri için 100 milyon dolar aldı. Yatırım sahibi ise ülkemizde Markafoni ve PayU gibi girişimleriyle tanınan Naspers. Letgo’nun bu yatırımla ABD piyasasına gireceği belirtiliyor.

letgo mobil uygulamasına müthiş yatırım

letgo mobil uygulamasına müthiş yatırım

Türkçe dahil 19 farklı dil seçeneği sunan Letgo uygulaması, 2015’in Şubat ayında Google Play Store’da, bundan üç ay sonra Mayıs ayında da App Store’da yayınlanarak kısa zamanda küresel pazarda etkisini gösterdi. İlk yayınlandığından bugüne uygulamada 500 bin ilan yayınlandığını açıklayan Letgo, Türkiye, Norveç, İsveç, İtalya Avrupa pazarlarında Google Play Store’un ücretsiz alışveriş uygulamaları arasında ilk 10’da yer sahibi oldu

Kullanıcıları için ilan vermeyi kolaylaştırması ve maliyetleri oldukça düşürmesi hatta sıfıra indirmesiyle Letgo tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Elden çıkarmak istediğini ürünün fotoğrafı çekip yüklemeniz, ürünü tarif etmeniz ve bir fiyat biçmeniz Letgo’da

ilan vermeniz için yeterli. Uygulamanın diğer bir dikkat çeken özelliği ise, bu alışverişlerden diğer platformlardan farklı olarak komisyon almaması. Tabi bu özellik uygulamanın ilerleyen zamanlarda nasıl gelir getireceğini düşündürmüyor değil. Şimdiye kadar 2 milyon defa indirilen Letgo uygulamasında yapılan işlemlerin Brüt Emtia Değeri, açıklanan verilere göre 25 milyon dolara ulaştı.

Letgo’da dikkat çeken başka bir özellik ise alıcı ve satıcının iletişim kurmasına imkan sağlayan mesajlaşma özelliği. Bu özellik online Pazar alışverişlerinin soğuk ve ciddi havasını dağıtarak, kullanıcı dostu sıcak bir ortam sunuyor.

Letgo uygulamasının dünyada ve ülkemizde oldukça fazla rakibi var. Ancak kurucusu Alec Oxenford’un mobil ve internet ortamında büyümekte olan piyasalara odaklanmış en büyük seri ilan platformu olan OLX’in kurucu ve ortaklarından biri olması bu girişime güvenilmesinin en büyük nedenlerinden biri. Letgo’nun, 240 milyon kullanıcıya ulaşan OLX’in izinden gidip gitmeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.