Bilgisayar Kontrol Uygulaması

Bilgisayar Kontrol Uygulaması

Android Mobil cihazınızda Windows bilgisayarını kontrol etmek, artık bu uygulama sayesinde oldukça kolay.

Dünyadaki işlemci üreticileri arasında önemli bir yere sahip Intel, Windows kullanıcılarının bilgisayarlarını yakın mesafeden kablo kullanmadan kontrol etmesini sağlayan yeni bir Android uygulaması geliştirdi.

Uygulamanın adı Intel Remote Keyboard. Bu uygulama Android 4.0 ve üzeri sistem kullanan cihazları, Windows 8 ve üzeri bilgisayarlar için bir nevi kablosuz klavye ve fareye dönüştürüyor. Bu dönüşüm için yapmanız gereken bilgisayarınıza kurduğunu bu uygulamayla, mobil cihazınızdaki, yani akıllı telefon veya tabletinizdeki, Android uygulamasını QR kod kullanarak birleştirmek.

Intel Remote Keyboard uygulamasının içeriğinde, Windows tuşu dahil standart bir Q klavyedeki tüm tuşları içeren bir klavye ve fareyi yönetmek için bir alan bulunuyor. Fare tıklamaları için tek veya çift parmak kullanmak yeterli. Sok tıklama için tek dokunuş, çift tıklama için de ekrana iki parmakla dokunmak yetiyor.

Bu mobil uygulamayı mobil cihazınızda dikey yada yatay olarak istediğini gibi kullanabilirsiniz. Bu tip birçok uygulama olmasına karşı Intel bu uygulama için kullanıcıya tam bir güven sağlıyor.

Kullanıcı yorumlarına bakılırsa uygulamanın Android 4.4 sürümünde sıkıntı çıkardığını söyleyebiliriz. Bazı kullanıcıların Windows 7’de kurmayı denedikleri ve başarısız olduk uygulama için Intel, programı yalnızca Windows 8 için ürettiklerine tekrar dikkat çekti.

Yanımızdan ayırmadığımız tablet veya akıllı telefonlarından bilgisayarımızı yönetmek oldukça büyük kolaylık sunacağa benziyor ancak Intel App Store için ne zaman bir uygulama geliştireceğini henüz açıklamadı. Apple kullanıcıları bu mobil uygulama için bir süre daha beklemek durumunda kalacaklar.