Android 5.0 Lollipop ile beraber gelen “Materyal Dizayn” anlayışına uygun şekilde değişen mobil uygulamalara henüz eklenmemiş olan Instagram için bu yeni tasarım anlayışına uygun bir ek uygulaması geliştirildi.

Android’e gelen Lollipop 5.0 güncellemesi sonrasında “Materyal Dizayn” adı verilen yeni, sade bir tasarım anlayışı ortaya çıkmıştı. Birçok Android uygulaması da yavaş yavaş buna uyum sağlamaya başladı.

Fakat henüz bu tasarıma uymayan uygulamalar da var. Bunlardan biri olan Instagram için yeni Materyal Dizayn anlayışını getiren bir istemci uygulama kullanıcıya sunuldu.

Imagine for Instagram isimli uygulama ile isteyen kullanıcılar Instagram keyfini Android’in Materyal Dizayn anlayışıyla kullanabiliyor.

Imagine Apps’in geliştirdiği bu istemci uygulama ile Instagam’ı daha farklı ve daha sade bir şekilde kullanabilirsiniz. Tıpkı diğer istemciler gibi herhangi bir zararı olmayan Imagine for Instagram uygulamasının ücretsiz ve ücretli olarak iki versiyonu var. Ücretsiz versiyonda size Instagram’ın tüm özelliklerini ancak reklam gösterilmekte.

Instagram'dan Yeni Uygulama

Instagram’dan Yeni Uygulama

Ücretli versiyonunda ise 5.99TL karşılığında reklamları kaldıran bu uygulama bununla beraber birden fazla Instagram profili eklemenize de imkan sağlıyor. Ancak bu eklenen yeni profillerde yalnızca görüntüleme yapabiliyorsunuz. Yani paylaşım yapmadan yalnızca profile geçerek o profile ait ana sayfayı ve profilleri görebiliyorsunuz.

Uygulama ayrıca “Yakındakiler” bölümü ile size yakın bölgelerde paylaşılan fotoğrafları gösteren bu ücretli versiyonda, Instagram resimlerini paylaşma özelliği de mevcut.

Eğer siz de Instagram deneyimini Materyal Dizayn ile birleştirmek isterseniz bu yeni uygulama tam size göre.