Uzun zamandır teknoloji devlerinin hizmetlerini farklı uygulamalarla sunmasına alıştık, yeni bir uygulamada Google’dan geldi. Google Street View hizmeti için yeni bir uygulama sundu.

google haritalara resim ekleme uygulaması

google haritalara resim ekleme uygulaması

Büyük teknoloji şirketlerinin farklı hizmetlerini farklı uygulamalarla mobil cihazlara sunma politikaları bir moda haline geldi. Bu modaya uyan son isimlerden biri de Google. Google Stree View’i ayrı bir uygulama olarak Google Play’de kullanıcılara sundu.

360° sokak fotoğraflarında oluşan bir Google görüntüleme hizmeti olan Street View’e, bugüne kadar yalnızca Google’ın Haritalar uygulaması üzerinden erişilebiliyordu. Android kullanıcıları bu yeni uygulamayı Google Play’den indirebilecekler ama Google Haritalar uygulaması mobil cihazına indirilmiş olan kullanıcılar bu yeni uygulamayı da indirilmiş olarak görüyorlar.

Facebook, Twitter, Amazon gibi büyük şirketler de hizmetlerini bu tip ayrı uygulamalarla kullanıcılara sunmuştu. Fakat Google’ın Street View’i ayrı bir uygulama olarak sunmasının nedeninin, Apple’ın bir sokak görüntüleme hizmeti tanıtacak olmasına karşı bir tedbir olduğu da söylentiler arasında.

Yakın bir zamanda Apple’ın bir harita uygulaması üzerinde çalıştığı haberleri gündeme gelmişti. Apple bu uygulama için ilk adımlarını önceki yıllarda Coherent Navigation ve WifiSlam şirketlerini satın alarak atmıştı.

Apple’ın bu çıkışı ne zaman yapacağı hatta gerçekten yapıp yapmayağı bile bilinmiyor.

Her şeye rağmen Google’ın Street View uygulaması güzel haber. Farklı bir Android sürümü kullanan ve Google Haritaları kullanmayan kullanıcılar da bu sayede Street View hizmetinden faydalanabilecekler. Haritada istediğiniz yerde parmağınız basılı tutarak sokak görünümü moduna kolayca geçebilirsiniz. Street View kameralarının nereleri gezdiğini görmek için ise google street view uygulamasına adresine bakabilirsiniz.