Google Admob Nedir?

Mobil uygulamaların çoğalması ile beraber hepimiz Google Admob kavramını daha çok duymaya başladık. Peki, Admob nedir?

Bir mobil uygulamanız varsa, bundan para kazanmak istiyorsanız Google’ın bu servisini kullanabilirsiniz. Tıklama ve gösterim başına size kazanç sağlayan bu servis, mobil uygulama işi ile uğraşanlar için oldukça güzel bir sistem.

google mobil reklam servisi

google mobil reklam servisi

Google Admob Nasıl Kullanılır?;

Google Admob, reklam ağlarıyla beraber çalışarak, doluluk oranını en üst düzeye çıkarmanıza ve bununla beraber daha çok gelir elde etmenize yardımcı olur. Kısaca ürünü Admob Uyumlulaştırması olarak isimlendiriyoruz.

Admob Uyumlulaştırması, Admob da dahil olmak üzere birden fazla reklam ağına reklam istekleri gönderip, reklamınızın sunumunu yapmak için kullanabileceğiniz en doğru ağı bulmanızı sağlar. İlk tercihiniz reklam isteğinizi karşılayamazsa, ürünümüz alternatifler arasında ilerler ve istediğiniz sırayla bu alternatiflerle bağlantı kurar. Ürünümüz, isteğinizi karşılayacak bir ağ bulana ya da seçtiğiniz bütün ağları deneyene kadar bu işleme devam eder.

Admob Uyumlulaştırması, bu ağlar arasında seçim yaparken sizin ayarlarınızı kullanır. Trafiği yüzdeye, konuma ve eBGBM’ye, yani etkin gösterim başına maliyet ve reklam gelirine dair tahmine, göre atayabilirsiniz.

Mesela, bir ülkeden reklam isteği geldiğinde, Admob Uyumlulaştırması’nın önce belli bir ağı denemesini isteyebilirsiniz. Alternatif için, trafiği, ağlarınız arasında eşit olarak paylaştırmak ya da en yüksek eBGBM’ye sahip olan ağ için ayırmak da isteyebilirsiniz. Admob Uyumlulaştırması, her reklam isteğinde, ağ aramasını sizin önceliklerinize göre uyarlar.”