Facebook kullanıcıları için bir belirsizlik arz eden, var olduğu hatta birçok kişi tarafından bilinmeyen ‘facebook diğer mesajlar‘ özelliği bugün bugün itibari ile kapatıldı.

Facebook Diğer Mesajlar Özelliği Nedir?

Facebook diğer mesajlar özelliği, tanımadığınız veya arkadaşlık listenizde olmayan kişilerin size gönderdiği mesajlardır. Bu mesajlar, mesaj kutusuna düşmeyerek ayrı bir yerde toplanıyordu. Gelen diğer mesajlar bilidirim ile kullanıcılara iletilmediği için ise kullanıcı ancak kendi farkettiği taktirde mesajları görebiliyordu.

facebook_bildirimler_kapatma

Aslında bir süredir kullanıcılar tarafından tepki çeken bu özellik bir belirsizlik arz ediyordu. Sonunda facebook mühendisleri tarafından bu konuya el atıldı ve bu özellik kaldırıldı ve onun yerine ‘mesaj talepleri bölümü‘ oluşturuldu.

Facebook mühendisleri sadece bu değişiklik ile kalmayarak farklı bir önlem olarak ta tanımadığınız kişilerin size mesaj atmadan önce ekleme zorunluluğu getirmesi oldu. Yani tanımadığınız kişiler size mesaj atabilmesi için ilk olarak ekleme talebi gönderme zorunluluğu getirildi.

İlk etapta insanların tepkisi olumlu karşılanırken zamanla bu değişikliliğin faydaları kullanıcılara yansıyacağı bekleniyor. Çünkü dünyanın en büyük sosyal arkadaşlık sitesinin, insanların istemediği kişiler ile iletişimi kolay kılması çok kabul edilir bir özellik değildi.