Popüler ücretsiz mesajlaşma uygulaması WhatsApp’In CEO’su Jan Kaum, kısa bir zaman önce WhatsApp kullanıcı sayısının 900 milyona ulaştığını duyurdu. WhatsApp’ın CEO’su olan Jan Kaum, Facebook Building 20 bölgesine taşındığından beri, WhatsApp kullanıcı oranlarını düzenli bir şekilde Facebook hesabı aracılığıyla paylaşıyor. Artık gelenekleşen bu tip paylaşımlara bir yenisini kısa bir zaman önce ekleyen Jan Kaum, WhatsApp uygulamasının aylık kullanıcı sayısının tam 900 milyon kişiye ulaştığını duyurdu.

Paylaşıma ilk yorum yapanlardan biri olan Mark Zuckerberg ise, Jon Kaum’un iletiyi girerken çektiği bir fotoğrafı takipçileriyle paylaştı.

en iyi mesajlaşma uygulaması

en iyi mesajlaşma uygulaması

WhatsApp 2015 başından beri neredeyse her dört ayda bir bünyesine 100 milyon yeni kullanıcı ekliyor. En iyi mesajlaşma uygulamasının önceki Ocak ayında 700 milyon, Nisan ayına gelindiğinde ise 800 milyon kullanıcısı olduğu açıklanmıştı Jan Kaum tarafından. Aynı periyotlarda ve aynı sayıda artış, kullanıcı sayısı oranla belli bir yavaşlamaya işaret ediyor ancak WhastApp’ın bu yılın sonunda 1 milyar kullanıcıya ulaşacağını düşündüğümüzde, uygulama ile ilgili en önemli soru nasıl yeni gelir kaynakları yaratacağı.

Bu konuda ise bilinen uygulamanın reklam almayacağı ve alıştığımız WhatsApp kalitesinde ödün vermeyeceği. Elbette bu durum WhatsApp’ın, mesajlaşma uygulamalarının birer sosyal platforma dönüşmesi modasını takip etmeyeceği anlamına gelmiyor tabi ki. Facebook, zaten Messenger için yaptığını WhatsApp için de yapabilir mi? Bunu bizlere elbette zaman gösterecek.