Birçok efsane EA oyunu, artık App Store ve Google Play’de yayınlanmayacak.

Electronic Arts, mobil mağazalar için oldukça geniş bir oyun içeriğine sahip ve bu oyunların birçoğı, mobil cihazlar için çok özel deneyimler sunuyor. Flight Control, Real Racing ve Bejeweled gibi klasik mobil uygulamalar mobil oyun türünün gelişimini belirlediler ve yeni yayınlanan oyunların pek çoğu, bu erken oyunların izlerini taşımaktalar. Fakat kısa zaman önce Touch Arcade’in açıklamasına göre Electronic Arts, klasik Android ve iOS oyunlarının bir bölümünü EA Yardım sayfasındaki küçük bir duyuruyla beraber uygulama mağazalarından geri çekmiş bulunuyor. Mass Effect ve Dead Space gibi oyunlara artık mağazalardan ulaşılamıyor.

EA Efsane Mobil Oyunları

EA Efsane Mobil Oyunları

İlginç olan, bu durumdan Windows Store etkilenmemişe benziyor ve oyunların büyük bir bölümü, bu mağazada hala ulaşılabilir durumda. Bu durumun bilinçli olarak yapılıp yapılmadığı hakkında henüz Electronic Arts tarafından bir açıklama yapılması.

Mağazalardan çekilen ve artık güncelleme almayacak oyunların arasında Don’t Fall Off, Flight Control, Bejeweled 2, Burnout™ CRASH!, Spore™ Creatures, Spore™ Origins Dead Space, Flight Control Rocket, Real Racing, Fly With Me, Lemonade Tycoon, MASS EFFECT™ INFILTRATOR, MMA by EA SPORTS™, Sims Medieval by EA, Need for Speed Shift, Skate It by EA, , SPY Mouse bulunuyor.

Bu oyunların kaldırılması ile birlikte zamanın ve kaynakların yeni projelere odaklanması da mümkün oluyor. Bu yeni projelerin arasında en dikkat çekici olanlardan birinin mobil yarış oyunu Need for Speed: No Limits olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun, yaklaşık 9 ay boyunca Tayvan ve Hollanda da özel olarak kaldıktan sonra önümüzdeki sonbahar mevsiminin ilerleyen günlerinde Dünya geneline sunulacağı düşünülüyor.