Mobil uygulama ekosisteminin ilk fuarı olma niteliği taşıyan Mobilefest, kapılarını açmak için geri sayıma başladı! Fuar alanında katılımcılara festival niteliğinde bir etkinlik yaşatacak olup, hem iş dünyasına hem de son kullanıcılara yönelik atölye çalışmaları, seminer ve etkinlikler içerecek.

21-24 Kasım 2019 Tarihinde İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan dünyanın ilk mobil uygulama fuarı, Organizasyon, MMA Innovate Summit, fuar alanı ve festival olmak üzere üç ana kategoriden oluşuyor. MMA Innovate Summit 4 gün süren her günü ayrı bir konsepte odaklanan, Türkiye’deki mobil uygulama fırsatlarını da tüm detaylarıyla tartışacak oturumlardan oluşuyor.

İlk günkü oturumlar; mobil ekosistem, veri yönetimi, mobil stratejiler, lokasyon bazlı pazarlama ve müşteri tecrübesi gibi tartışmalara olanak sağlayacak. Teknoloji sektör profesyonellerini, devlet yetkililerini ve düzenleyici kurum yöneticilerini bir araya getirerek oldukça ses getirecek görüntülere imza atılacak.

İkinci günün oturumlarında ise mobil teknoloji odaklı girişimler ve girişimcilik konuları işlenirken bir yandan Start Up Ödül Töreni ve 5G paneli gerçekleşecek. Bu oturumlar, mobil uygulamalar alanında çalışan girişimcilerin, yatırımcıların, sektör profesyonellerinin ve girişimcilerin katkılarıyla yapılacak.

Etkinliğin üçüncü gününde, doğrudan tüketicilere ve son kullanıcılara hizmet veren sektörün uzmanlarının ekosistemin dinamiklerini ve son teknolojik gelişmeleri konuşacakları bir oturumlar dizisi yapılacak. Bu bağlamda, Yapay Zeka, Arttırılmış Gerçeklik, Nesnelerin İnterneti, inovasyon ve yeni teknolojiler ve Blockchain gibi konular tartışılacak.

Zirvenin dördüncü ve son gününde, mobil oyun meraklıları, yazılım geliştiriciler ve sektörün uzmanları tarafından mobil oyun konusu ele alınacak. Oyunsallaştırma, e-spor ve mobil oyunlar günün başlıkları olacak.Üstelik halka açık olarak gerçekleştirilecek olan Mobilefest’in lansman bölümünde yepyeni mobil uygulamalar ilk defa görücüye çıkıyor.

Mobil uygulamanın tüm bileşenlerinin bulunacağı Mobilefest, markasını ve mobil uygulamasını binlerce ziyaretçinin beğenisine tanıtmak, yeni yatırımcılar ile tanışmak ve iş ağını büyütmek isteyenler için büyük bir fırsat olacak.