Google’a ait olan Dijital Denge adlı uygulamanın incelemesini yapan 9to5Google, uygulamaya eklenecek olan bir yeni özelliği meydana çıkardı. Edinilen bilgiye göre uygulama, kullanan kişiye uyku problemini çözmek için önerilerde bulunacak ve uyumadan önce kullandığı uygulamaları da analiz edebilecek.

Google’a ait olan ve Google Play Store’da yer alan Dijital Denge uygulaması, kullanıcıların akıllı telefonlarıyla olan etkileşimlerini en doğru şekilde analiz ederek bilgilendirmeye çalışıyor. Bu uygulama sayesinde kullanıcının telefonda nasıl vakit geçirdiğini detaylı inceleyerek, bu vakti nasıl daha verimli geçirebileceğinizi planlamanızda yardımcı oluyor.

Uyku Probleminizin Sebebini Analiz Edebilecek

Dijital Denge uygulamasıyla ilgili olarak 9tı5Google’ın yayınladığı habere göre, uygulama yakın bir zaman içinde bünyesine güzel bir özellik ekleyecek. 9tı5Googleg’a göre bu uygulama, yakın zamanda geceleri neden uyumakta zorlandığınızın sebebini bulabilecek özelliğe sahip olacak.

Uygulama APK’sında yapılan incelemelere göre Google, telefon üzerindeki kullanım verilerini toparlayarak uygulamada uyku problemine sebep olacak sorunları analiz ederek bulmaya çalışacak. Bu bilgilerin ne kadar doğru olduğu bilinmese de en azından kullanıcının fikir edinmesinde yardımcı olacak.

Uygulamaya, kodlarında yer alan bilgiye göre bu özellik Bedtime Mode’nun (Uyku Zaman Modu) parçası olarak eklenecek.Uygulamanın kullanıcı verilerine ulaşabilmesi için Google sizden izin isteyecek. Zaman dilimi kullanımı, hareket ve ışık sensörleri v.b. için izin istemeyi kapsayacak. Ancak bu özellikler Dijital Denge uygulamasının APK kaynak kodlarında tespit edilmiş olsa bile, bu özelliklerin kesin yayınlanacağını Google herhangi resmi bir açıklama yapmadığı için bilemiyoruz.