Mobil uygulamalar artık bu günlerde her türlü işletmenin pek çok değişik şekilde ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Hem büyük çaplı firmalar, hem KOBİ’ler, hem de serbest ticaretle uğraşanlar mobil uygulamalardan yararlanabiliyor. Elbette bur durum dernek, vakıf, kooperatif gibi organizasyonlar için de geçerli.

Üyeler arası iletişimi kolaylaştırmak

Derneklerin önemli hedeflerinden biri, üyeleri arasında özel bir iletişim kanalı oluşturmak, iş ve özel beraberliğini arttırmak. Bu sebeple toplantılar düzenlemekten, iletişim bilgilerine daha kolay ulaşılmasını sağlamaya kadar birçok değişik deneme yapılıyor.

Dernekler İçin Mobil Uygulama

Dernekler İçin Mobil Uygulama

Dernekten üyelere hızlı bilgi akışı

Derneklerin eğitim, etkinlik ve buna benzeyen pek çok konuda üyelerini bilgilendirme amacıyla kullanabileceği birçok farklı kanal var. Arama yapma, SMS yollamak, e-posta göndermek veya sosyal medya ağlarından bu amaçla faydalanmak en çok kullanılan yöntemlerden.

Üye bilgilerini pratik şekilde güncelleme imkanı

Derneklerin en önemli sorunlarından biri, üye bilgilerinin sürekli güncel tutulması. Ancak hızla değişen ve gelişen günümüzde bunu sağlamak elbette her zaman çok da kolay olmuyor. Her ne kadar dernekler üyelerine, bu konuda hatırlatma yapmak için değişik yöntemler kullansalar da, bu tip yöntemlerin etkisi çoğu zaman pek yüksek olmuyor. Öte yandan, üyelerin bilgilerini güncellemek için kaybettiği zaman da bambaşka bir sorun.

Ancak bir mobil uygulama yardımı ile üyelere bu tip hatırlatmaları yapmak, anlık bildirimler sayesinde oldukça kolay ve pratik. Üyeler için ise bilgilerini güncellemek için derneğe gitmeden, zahmetsizce mobil uygulama üzerinden bilgilerini güncellemek oldukça kolay.