My Baby Today App

Hamilelik döneminde oldukça faydalanacağınız, BabyCenter tarafından geliştirilen bu mobil uygulamada gün be gün bebeğinizdeki değişimler anlatılıyor. Her sabah bir kez göz attığınızda o gün bebeğinizin büyümesini daha bilinçli takip edeceksiniz. Uygulamaya bebeğinizin fotoğraflarını ekleyebiliyorsunuz ve hangi aydaysanız o ayda bebeğinizin gelişimi hakkında videolar seyredebiliyorsunuz. Kafanıza takılan soruların cevaplarını kolayca bulabileceğiniz bu mobil uygulama ücretsiz ve fazlasıyla kolay kullanabileceğiniz bir tasarım mevcut.

çocuklar için popüler uygulamalar

çocuklar için popüler uygulamalar

Today’s Parent Milestones

Uygulama daha çok bir dergiye benziyor fakat özellikle iPad uygulaması fazlasıyla başarılı. Günlük takip olarak değil de haftalık şekilde vakit ayırırsanız biraz da olsa dünyada neler olduğunu öğrenmiş ve size özel olarak hazırlanan tavsiyeleri görmüş olursunuz. Mobil uygulamanın içinde olan tools bölümü uygulamaya adını veren ‘Milestones’ – ‘Önemli Gelişmeleri’ kaydetmenizi sağlıyor. Bu bölüm sayesinde küçük şekerlemeler yapacağınız zamanların kaydını tutabilirsiniz, bebeğinizin alt değiştirme saatlerini bile kaydedebilir ve bebeğinizin beslenme aralıklarını kaydedebilirsiniz.

Radyo Bebek

Radyo Bebek bebekler için bir müzik kutusu ve bir bebek radyosu. Aslında internet sitesi üzerinden de çalışan bir internet radyosu diyebiliriz. Bebeğinizle beraber ilk günden itibaren severek kullanacaksınız. Sonraki zamanlarda ise çok daha fazla yararlanabilirsiniz. Özellikle de kolikli bebeklerin ağlamasını kontrol edebilmek için Radyo Bebek uygulamasında bulunan ‘Rahatlatıcı

Sesler’den akan nehir gibi sesleri bebeğinize dinletebilirsiniz. Bebeğinizin rahatladığını gördüğünüzde bu uygulama sizin için vazgeçilmez olacak.

WebMD Baby

Bebeğinizin bakımı konusunda bir rehber niteliğindeki olan bu uygulamada anneler için ayrı babalar için ayrı hazırlanmış içeriklere ulaşmanız mümkün. Pediatristler tarafından cevaplanan sıkça sorulan sorular bölümü başarılı bir şekilde hazırlanmış. Acil durumlar için kullanabileceğiniz hastalıklar bölümü oldukça yararlı. Bebeğinizi altını değiştirdiğiniz beslediğiniz ve uyuttuğunuz zamanların kaydını tutabileceğiniz ‘journal’ bölümünün Growth kısmında bebeğinizin tarih bazlı şekilde kilo – boy gelişmesini takip edebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay ve ücretsiz olan uygulama annelerin ve anne adaylarının gönlünü fethediyor.