Mobil uygulamalar arasında gittikçe artan sağlık uygulamalarına bir yenisi eklendi. SkinnVision, beninizin fotoğrafı üzerinden cilt kanseri riskinizi ölçüyor.

Bugünlerde fitness ve sağlık gibi mobil uygulamalar oldukça revaçta. Yeni ve iddialı bir mobil sağlık uygulamalarından biri de SkinVision.

Uygulama, mobil cihazınızın kamerası ile çektiğiniz fotoğraflar ile çalışan görsel bir algoritma içeriyor. Yaratılan bu teknoloji uygulama kullanıcılarının cilt kanser riski taşıyıp taşımadıklarını ölçmeyi amaçlıyor. Daha net bir açıklama yapmak gerekirse SkinVision isimli bu mobil uygulama ile vücudunuzdaki benlerin fotoğrafını çekiyorsunuz ve uygulamaya yükleyerek vücudunuzdaki bu benlerde kanser riski olup olmadığını görüyorsunuz.

Cilt Kanserinin Tespiti İçin Uygulama

Cilt Kanserinin Tespiti İçin Uygulama

SkinVision girişiminin CEO’su olan Dick Uyttewaal yaptığı açıklamada, geliştirdikleri bu algoritmanın doğal olmayan şekillerde büyüme belirtileri gösteren benleri fark ederek, bu benlerdeki kanser riskini ölçebildiğine dikkat çekiyor. Yani kameranızla çektiğiniz ben fotoğrafınızda görülen beninizin doğal olup olmadığını anlıyor bu mobil uygulama. Ayrıca uygulama benleri 7 farklı kriter belirleyerek analiz ediyor. Öte yandan günden güne gelişen bu uygulama kütüphanesinde 1 milyondan fazla ben fotoğrafına sahip. Bu demek oluyor ki SkinVision oluşturduğu bu zengin big data sayesinde siz ve sizin gibi kullanıcıların yükledikleri fotoğraflarla her yeni kullanıcıya bir rehber oluşturuyor.

SkinVision mobil sağlık uygulaması bir aylık deneme süreci ile beraber Google Play ve App Store’da ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuş durumda, bu platformlara girerek mobil cihazınıza kolaylıkla indirilebilirsiniz. Bir ay sonunda eğer mobil uygulamayı kullanmaya devam etmek isterseniz de aylık 4.99 Euro gibi fiyatlarla abone olup, uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.