Çalışırken Bu Uygulamalardan Yararlanın

Çalışırken Bu Uygulamalardan Yararlanın

Dünya öyle hızlı bir duruma geldi ki, artık hepimiz zamanla yarışır duruma geldik. Herkes günün sadece 24 saat, haftanın da 7 gün olmasından şikayet eder hale geldi.

Zamanı verimli kullanma durumu da işte tam da bu noktada önemli hale geldi. İşte zamanı etkili bir şekilde kullanmanızı sağlayacak ve verimliliği arttıracak 5 önemli mobil uygulama;

 

1- Syncplicity

Syncplicity, herhangi bir mobil cihazdan dosyalarınızı kontrol etmenize imkan veren,  dosya paylaşım ve yönetim sağlayıcı bir uygulamasıdır. Mobil uygulama akıllı cihazınız üzerinden boyutu büyük belgeleri, görüntüleri ve diğer türlü dosyaları paylaşmanızı ve göndermenizi sağlar. Kişisel olan sürümü 10GB depolamaya kadar ücretsizdir ve Windows 8, iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir.

2- Pomodoro Timer

Pomodoro Timer çalışma esnasında vakit kaybettiren şeylere kendinizi kaptırmanızı engelleyen, timer tekniğini ile uygulamanıza yardımcı olacak kadar kullanışlı bir mobil uygulamadır. Pomodoro prensibi oldukça kolay; herhangi bir işi bitirmek için dakika seçip (25 dakika varsayılan) ve bu süre sonunda gelen ring sesi ile beraber 3-5 dakika kadar mola kullanıyorsunuz.

3- Simplenote

Simplenote isminden de anlaşılacağı gibi düşüncelerinizi, karalamalarınızı ve yapacaklarınızı en hızlı, sade ve pratik bir biçimde kaydetmenize yarayan bir not alma uygulamasıdır.

4- Timeful

Eğer zamanı organize ederken zorlanıyorsanız, Timeful bu açıdan size yardımcı olacak bir mobil uygulama. Bir zamanlama uygulaması olan Timeful, tüm takviminizi ve listelerinizi bir araya getirir ve mobil uygulama üzerine hatırlatmalar eklemenizi sağlar. Bu uygulamayı bir süre kullandıktan sonra, Timeful alışkanlıklarınızı öğrenir ve size tavsiyelerde bulunur.  Böylece siz de vaktinizi çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

5- Hours

Eğer sizde zamanla yarışan insanlardansanız eğer Hours tam da size göre. Günlük planlarınızı zaman çizelgesi şeklinde hazırlamanızı sağlayan uygulama, görevlere not eklemenize, hatırlatmalara, görselleştirilen zamanlayıcılara ve oluşturduğunuz programların pdf çıktısını alabilmenize imkan sağlıyor.