Belediyeler İçin Mobil Uygulama “Belediyem Cepte”

 

Artık birçok belediye vatandaş ile iletişim gücünü daha da güçlendirmek için dijital ortamda yerini alıyor. Özellikle işleri kolaylaştırmak adına belediyecilikte kullanılan uygulamalar belediyelere özel yazılımlar gerçekleştiriliyor.

 

Şimdi belediyelere kolaylık olması ve hızlı bir şekilde kurulum gerçekleştirilmesi bakımından avantaj sağlayacak, hatta içerisinde birçok modül barındırıp belediyenin ihtiyacı olan modülleri belirleyip belirlenen modüller üzerinden fiyatlandırma gerçekleştirilebilen Belediyem Cepte modülleri, belediyelerin uygulama yaptırmak istediğinde karşılaştığı problemler ve çözümlerinden bahsetmek isteriz.

Hazır Belediye Uygulaması Modülleri ve Hazırlanışı

Öncelikle bir belediye, uygulama yaptırmak isterse izleyeceği süreç nasıl olmalıdır?

 

İlk etapta ihtiyaçlar çıkarılmalı ve bu ihtiyaçlar önem sırasına göre listelenerek modüller halinde projeye dökülmeli. Belediyeye özgü bir uygulama yapılacaksa tüm özellikler birden yaptırılmaya çalışılmamalı, modüler bir yapıda planlanmalıdır.

 

Genellikle tamamlanamayan veya uzun süren bu tarz uygulamaların genel problemi süreç yönetimi ve ihtiyaçların tam olarak belirlenip yazılım firmasına doğru aktarılmaması, yazılım firmasının ise gerek yeterli donanıma sahip olamaması kısaca başta düzgün oturmayan ve net çizgileri olmadan yapılan anlaşmalardan kaynaklanıyor.

 

Yazılım ve mobil uygulama geliştirme süreci derya deniz bir sektör ve yazılan koddan koda göre farklılıklar gösterip performans süreçlerini de etkileyen birçok süreci içinde barındırmaktadır.

 

Siz sadece arayüzünün nasıl göründüğü kısmı ile ilgilenirken temelinde sürekli geliştirmeye açık olmayan bir uygulama belediyeye satın aldığınız zaman bir süre sonra uygulama kullanıcı deneyimi veya performans odaklılık bakımından problemler çıkaracaktır.

 

İşte tüm bu kafa karışıklılığı süreçlerine takılmadan belediyenizin ihtiyaçlarına yönelik 12 farklı modülden ihtiyacınız olanı seçerek hem süre bakımından hem de sadece belediyeye yönelik geliştirilmiş bir uygulama modeli olduğu için size de fikirler sunabilen Belediyem Cepte mobil uygulamasına göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Belediye yazılımı mobil uygulama

 

Bir Belediyenin İhtiyaç Duyabileceği Temel Mobil Uygulama Modülleri Nelerdir?

 

Belediyeler İçin Otobüs Saatleri Uygulaması

 

Her şehirde ulaşım için belediyeye ait ulaşımı sağlayan belediye otobüsleri vardır. Bu otobüslerin saatleri zaman zaman değişiklik gösterir ve akılda kalıcı olmazlar. Sürekli otobüsler ile ulaşım sağlayan vatandaşlar yapılan araştırma ve google trends üzerinden alınan verilere göre şehirlerde yoğun olarak otobüs saatlerinin aramasını gerçekleştirmektedir. Her google arama sonrası çıkan sonuçlarda web sitelerin doğru bilgi verip vermediği konusunda hep kafalarda bir soru işareti mevcut. Otobüs saatleri belediye mobil uygulaması ile birlikte telefonunuzdan anında doğru bilgiye ulaşıp otobüs saatlerinizi öğrenmenizde faydalı olacak harika bir modül.

 

Tren Saatleri Modülü

 

Otobüs saatlerinde olduğu gibi sürekli değişen tren saatlerinin güncel ve doğru bilgiye en hızlı ve kolay şekilde ulaşmayı sağlayan, tren saatlerinde yapılan değişiklikler, ve bilgilendirmeleri öğrenmeyi sağlayan tren saatleri modülü ile sürekli tren kullanan kişiler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Nöbetçi Eczaneler Modülü

 

Nöbetçi eczaneler modülü ile uygulama içerisinden o günkü nöbetçi eczaneleri görüntüleyebilir, telefon edebilir ve direk yol tarifi alabilirsiniz. Sistem otomatik olarak günlük nöbetçi eczaneleri size getirir.

 

Destek Modülü

 

Destek modülü ile belediye birimleri hakkında telefon ile arayıp isteğinizi belirtmek yerine belediye mobil uygulamanızı açıyor, birimi seçip isteğiniz ile ilgili görselin fotoğrafını çekip yükledikten sonra gönderiyorsunuz. Belediyeye ulaşan talebinizin durumunu yine mobil uygulamanız üzerinden takip edebiliyor ve gelen cevapları da oradan görüntüleyebiliyor sunuz.

 

Örneğin gelen destek taleplerini daha sonrasında grafikler olarak panel üzerinden görüntüleyip mahalle, eğitim düzeyi, yaş, gibi demografik bilgiler doğrultusunda filtrelemeler yaparak sorunlara çözüm üretebilirsiniz ve vatandaşların size 3 adımda ulaşma kolaylığını onlara sunmuş olursunuz.

 

Anket Modülü

 

Anket modülü aslında belediyecilik anlamında vatandaş ile iç içe olmayı sağlayan, hatta alınan kararları direk vatandaşa sorarak geri dönüşler doğrultusunda belediyeye karar verme yeteneğini kazandırıyor.

 

Örneğin yapılan anketler ile yoğunlukla çocukların olduğu mahalleler anket sonuçlarına göre tespit edilerek o bölgelerde oyun parkı yoksa o bölgelere parklar yapılabilir. Veya hanesinde engelli kişilerin olduğu kişiler anketler sonucu tespit edilip o bölgelere farklı çalışmalar gerçekleştirilebilir.

 

Wi-fi İnternet Modülü

 

Belediyelerde yaygınlaşan ve şehrin önemli noktalarına konulan wifi direkleri sayesinde o konumdaki herkese ücretsiz mobil uygulama üzerinden alınan şifre ile sağlanıyor. Kişilerin şifre oluşturabilmesi için isterseniz belirli anketleri doldurması istenebiliyor veya direk kişi bilgileri istenerek şifre oluşturup ücretsiz internetten faydalanması sağlanabiliyor.

 

Diğer modüller

 

Haberler, duyurular, hava durumu, başkan, etkinlikler, projeler, acil numaralar modülleri hakkında daha detaylı bilgi almak için belediye uygulaması belediyem cepte web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Belediyeler için mobil uygulama

 

Belediyeniz için bir mobil uygulama yaptırmak istiyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz ayrıca hiç teknik deneyiminiz de yok. Endişelenmeyin, bu durumda, sizin için buradayız. Tıklayın, bize uygulama fikrinizi yazın, tüm platformlara uyumlu mobil uygulamanızı birlikte yapalım.