Apple’dan Android için Apple Music uygulaması beklenirken Apple sürpriz bir adım atarak ilk Android uygulamasını, Google Play Store’da kullanıcıya sundu.

apple-android-uygulamasi

Tahminlerin aksine Apple, Android kullanıcısına hizmet edece bir uygulamadan ziyade, Android kullanıcısının iOS platformuna daha kolay geçmesini sağlayacak bir adım attı. Google Play Store’da Move to iOS adıyla yayınlanan ilk resmi Apple uygulaması, isminden de anlaşılacağı gibi Android kullanıcılarının, iOS’a taşınmalarını kolaylaştırmak için tasarlanmış.

Move to iOS uygulaması, Apple’dan beklendiği gibi büyük kolaylık sunarak Android kullanıcısının, yeni iPhone modeline geçerken Android cihazlarındaki verileri, eksiksiz olarak aktarabilme imkanı sunuyor. Kullanıcı, Android cihazlarındaki; takvim, rehber, mesaj geçmişini ve fotoğraf albümünü ve e-mail geçmişini sadece birkaç kolay adım ile iOS’a taşıyabiliyor.

Move to iOS nasıl çalışıyor?
Cloud tabanlı olarak çalışan Move to iOS uygulaması, yalnızca birkaç adımla kullanıcıların bilgilerini cloud’a aktarıyor ve kullanıcıya bir PIN kodu veriyor. Yeni iPhone modellerlinden birine geçen bir Android kullanıcısı, iPhone aktifleştirme esnasında isterse bu PIN kodunu girerek, eski Android cihazındaki verilerini, kayıpsız olarak yeni telefonuna aktarmış oluyor.

Android 4.0 Kitkat ve üzeri kullanıcılarının herhangi bir şekilde depolama ihtiyacı duymadan ve veri kaybı yaşamadan iOS tarafına geçmesi için geliştirilmiş olan Apple’ın ilk resmi Android uygulaması, özellikle iOS’a geçmeyi düşünen kullanıcıların beğenisini kazanacaktır. Pratik ve güvenli bir veri transferi yapmanızı sağlayan Apple Move to iOS uygulaması için tek ihtiyacınız olan, kablosuz bir internet ağı; sonrasında verilerinizi kolayca yedekleyip, iPhone’unuza aktarabilirsiniz.