ABD merkezli teknoloji devi Apple, tüm dünyayı etkisine alan korono virüsle mücadele kapsamında kullanıcılarına destek verebilmek için güncelleme paylaştı.

Bütün dünyayı etkisine alan koronovirüs salgını sebebiyle dünya genelinde birçok mağazasını kapatmak zorunda kalan markalar arasında Apple’de yer alıyor. Bu durumda kullanıcıların Apple cihazlarında sorun yaşadıkları zaman destek almaya ihtiyaç duymaları durumunda seçenek olarak sadece sanal platformlar kullanılabiliyor. Apple, bu ihtiyaç doğrultusunda geçtiğimiz hafta, 3 yıl önce kullanıcılarının hizmetine sunduğu IOS işlem sistemindeki Apple Destek (Apple Support) uygulamasında büyük bir güncelleme yayınladı.

APPLE DESTEK UYGULAMASI

Apple geçtiğimiz hafta itibariyle 4.0 güncellemesini yayınladı. Apple Destek uygulaması için yayınlanan bu yeni güncellemede kullanıcılara IOS 13 Koyu Mod Desteği sunuldu.

Koyu mod sayesinde loş ışığın bulunduğu ortamlarda ekrana bakıldığında gözlerin fazla yorulmasını önler ve etraftaki kişileri rahatsız etmez. Bu mod için düzenlenmiş yeni duvar kağıtları, koyu ve açık arasında geçiş yaptığınız durumda otomatik şekilde değişiyor. Ayrıca Koyu Mod’u belirli bir zamana göre programlayabiliyorsunuz. Kullanıcılar dilediği zaman Denetim Merkezi’ndeki düğmeye dokunarak Koyu Mod’u açıp kapatabilirler.

Apple kullanıcılarının canlı destek hizmetine daha kolay ulaşabilmeleri ve daha kolay bilgi alabilmeleri için de kullanıcı arayüzünde düzenlemeler gerçekleştirdi.

Apple Destek uygulamasının sağladığı bir diğer kolaylık Apple ID ve ICloud sayesinde hangi cihaza sahip olduğunuzu biliyor olması. Teknik bilgilere hakim olmayan Apple kullanıcıları bu sayede cihazının seri numarasına ya da cihazının model numarasına ulaşabiliyor.

Bunların yanı sıra yayınlanan yeni sürümde, sorunların aşama aşama çözülebileceği araçlar sunuluyor. Bu sayede, Apple cihazınızda yaşanan sorunun ne olduğunu kendiniz teşhis edebiliyorsunuz.

SERVİS VE ABONELİKLERE DE GÜNCELLEME GELDİ

Apple tüm bunların yanı sıra abonelik ve servisleriniz için yardım alabileceğiniz destek seçeneğini de ekledi. Kullanıcılar Apple Music, Apple TV+ ve ICloud gibi servisler için de destek alabilecek. Uygulama içinden İCloud şifresini sıfırlayabilir, depolama alanını yönetebilir, ödeme şekillerini güncelleyebilirsiniz ve hatta aboneliklerinizi de yönetebilirsiniz.