Yararlı ve kullanıcının ilgisini çekecek, hayatlarına dahil etmek isteyecekleri bir mobil uygulama oluşturmuş olabilirsiniz. Ancak uygulamanız, mağazalardaki milyonlarca uygulama arasından öne çıkamıyorsa, kullanıcılara ulaşmanız da pek mümkün olmayabilir.

Mobil uygulamaların öne çıkmasını engelleyen birçok hata var, hatta App Store ve Google Play için dikkat edilmesi gereken ayrı ayrı hususlarda var ancak şimdi sizler için biz oldukça önemli 3 yanlışa dikkat çekeceğiz.

İşte dikkat etmeniz gereken 3 yanlış;

app store uygulama yüklerken dikkat edilmesi gerekenler

app store uygulama yüklerken dikkat edilmesi gerekenler

1- Uygulama isminin net olmaması

Mobil uygulama mağazalarında görünen isminizin, uygulamanızın indirilme sayısını önemli ölçüde etkilediğini unutmamakta yarar var. Eğer seçtiğiniz isim, uygulamanız ile ilgili bir çağrışım yaratmıyorsa, bu indirilme şansını da oldukça azaltır.

2- Uygulama ikonunuzun ilgisiz olması

Mobil uygulama mağazasında, kullanıcıyı etkileme açısından, isim kadar kullandığınız ikonun da uygulamanın konusuyla ilgili olması oldukça büyük bir öneme sahip. Karışık renklerden ve şekillerden oluşan, alakasız bir ikon seçerek kullanıcıları etkilemeniz imkansız gibi bir şey.

3- Ekran görüntülerinin yetersiz olması

Uygulama mağazalarında, mobil uygulamanızla ilgilenen bir kullanıcıyı kazanabilmek için seçilen ekran görüntülerinin de oldukça büyük bir etkisi var. İşte bu noktada kullanabileceğiniz kadar fazla ekran görüntüsü kullanmanız en doğru tercih olur.

Ekran görüntüleri, kullanıcılara mobil uygulamanızla ilgili en doğru bilgileri sunar. Ekran görüntüleri ne kadar çok olursa kullanıcıların uygulamanızı tanımaları da o kadar kolay olur. Ayrıca ekran görüntülerine kısa açıklama metinleri eklemeniz oldukça faydalı olacaktır.