admob-google

AdMob, 2006 yılında mobil reklamcılık alanında yenilikçi bir yaklaşım ile kurulmuştur. Uygulama içi reklamcılık çözümleri sayesinde mobil girişimlerden gelir elde etmek için verimli bir model sunmuş ve kısa sürede tüm platformlarda en çok tercih edilen reklam mecrası haline gelmiştir. 2009 yılında Google tarafından 750 milyon dolara satın alınan AdMob, beklendiği üzere yükselişini sürdürerek günümüz mobil reklamcılık çözümleri arasında en yaygın kullanılan ağ olma özelliği taşımaktadır.

Günümüzde mobil uygulamaların büyük bir bölümü ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Bu hizmet akışını sürdürebilmeleri de uygulama içi reklam çözümlerini etkin bir şekilde kullanabilmelerinden geçiyor. 650.000’den fazla uygulamanın kullandığı AdMob’u mobil platformların Adsense’i olarak kabul etmek yanlış olmaz. Google’ın güçlü teknolojisi ve geniş data havuzu sayesinde kullanıcılara en alakalı reklamları göstermeyi sağlayan AdMob’un girişimciler kadar, kullanıcılara da yararlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. AdMob, AdWords ve DoubleClick Ad Exchange gibi dünyanın en güçlü dijital reklam ağları ile entegre çalışması sayesinde kullanıcı kitlenize en uygun reklamları göstererek, ilk andan itibaren etkileşim oranı yüksek reklamlar sunar. Böylece kullanıcılarınızı rahatsız etmeden girişiminizden gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Google’ın çatı şirketi Alphabet‘in bünyesinde yer alan AdMob’a www.google.com.tr/admob/ adresi üzerinden kayıt olup uygulama içi reklam çözümlerinden yararlanabilirsiniz.